banner641

Rukiye Çinkılıç büyükşehir için aday adayı

Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık’ı ziyaret eden, Baro üyesi Rukiye Çinkılıç, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını ilk kez burada açıkladı.

Rukiye Çinkılıç büyükşehir için aday adayı
Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık da, Çinkılıç’ın, hukukun üstünlüğünün savunucusu olarak, demokratik kitle örgütlerinin yasal eylemlerine katkı verdiğini anımsatarak, bu kararından dolayı kendisini kutladı ve başarılar diledi.
Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık’ı makamında ziyaret eden Çinkılıç da, “2014 Türkiye yerel seçimleri, 2014 yılında yapılacak ve Türkiye sınırları içindeki yerel yönetimleri belirleyecek bir seçimdir. 25 yılımı verdiğim savunma mesleğinin içerisinde olmam nedeniyle aday adaylığımı da ilk kez kendi meslek örgütümün değerli başkanının yanında açıklıyorum. Bana destek olan ve bu kararı vermemde arkamda olduğunu hissettiğim meslektaşlarım başta olmak üzere tüm herkese teşekkürü bir borç bilirim” dedi.
banner560
Ziyarette, Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. A. Faruk Ulaş, Av. Rukiye Çinkılıç’ın eşi Av. Mustafa Çinkılıç da hazır bulundu.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640