banner641

Sangün aday adaylığı başvurusunu yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıklayan Okay Sangün aday adaylık başvuru dosyasını CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş’a teslim etti.

Sangün aday adaylığı başvurusunu yaptıSangün, ‘Seyhan ve Seyhanlılar için aday adaylığı başvurumu yaptım.Eğer aday gösterilirsem Seyhan’da sosyal demokrat bir belediyenin olacağına hiç kimsenin şüphesi olmasın.Tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.Adanalıları ve Seyhanlıları CHP çatısı altında birlik olmaya davet ediyorum.’dedi.

CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ise, bugüne kadar Seyhan Belediye Başkanlığı için 10 aday adayı başvurusu olduğunu belirterek, ‘Aday adayı arkadaşlarımıza partimizde bulunduklarından dolayı teşekkür ediyorum, hepsine başarılar diliyorum.’dedi.

OKAY SANGÜN KİMDİR?

Adana ili, Seyhan ilçesi, Havuzlubahçe mahallesinde 07/06/1967 tarihinde doğdum.

Havuzlubahçe ilkokulu, orta ve lise eğitimimi Anafartalar lisesinde tamamladım.

1993 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki koruma bölümünden mezun oldum.

Yüksek Lisans eğitimimi tamamlayarak meslek hayatına atıldım.

banner560
Siyasete üniversite örgencisi olduğum dönemlerde ilgi duydum.  Mezuniyetimin akabinde önce CHP daha sonrada DSP mahalle örgütlenmesi kadrolarında görev alarak siyasi hayatla da tanıştım.

1999 seçimlerinde DSP Seyhan Belediyesi Meclis üyesi seçilerek ilk resmi siyasi mücadeleye başladım.

Meclis üyeliği görevimde halkın siyasette daha etkili ve yetkili olabilmesi için üzerime düşen görevleri yapmaktan kaçınmadım. Hemen hemen tüm komisyonlarda görev aldım. Özellikle çevre ve imar komisyonu benim için hep önemli olmuştur. Çünkü bu görevimi sürdürürken kendi yetiştirdiğim 5000 adet fidanı kentin

yeşillendirilmesi ve güzelleştirilmesi amacında kullanılması için  kentsel ağaçlandırma projesini başlatarak  Seyhanlıya  hibe ettim.

Onurlu ilkeli ve şaibesiz olmaya özen gösterdim.  Hiç kuşku yok ki herkes dürüsttür, en mühimi görevde dürüst kalmaktır. Bu manada halkı hayal kırıklığına uğratan siyasilerden olmadım.  Yerel yönetimi halk ile devlet arasında köprü olarak gördüm ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.

2004 yılında SHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı oldum. Mesleğim gereği köylü, işçi, kentli ile  iç içe oldum, aynı ortamı paylaştım. Bu nedenle siyaset hayatımın tam orta noktasında hep yer aldı.

Bu bağlamda aynı çaba ve gayreti yaşadığım kent  Adana  ve Seyhan için göstermek arzusunda olduğumdan Seyhan Belediye Başkan Adaylığı’na talip oldum.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640