banner641

Seyfettin Yılmaz Bakan Çelik'e o soruyu sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AK Partililerin Kızıldağ'da düzenlediği karakucak güreşleri ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından cevaplandırılması isteğiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

Seyfettin Yılmaz Bakan Çelik'e o soruyu sordu


banner560

  Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık bir asırdır düzenlenen geleneksel Kızıldağ Karakucak güreşleri bölgede birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın simgesi haline geldiğini belirterek, "Bu yılda geleneksel olarak 1 Eylül Pazar günü Karaisalı Belediyesi tarafından aynı etkinlik, gerekli izinler alınarak planlanmış ve halkımıza da duyurulmuştur" dedi.

  Yılmaz, Kültür Ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e şu soruları yöneltti.

  "Bu kapsamda; Bir hafta önce yani 25 Ağustos Pazar günü Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla alternatif bir güreşin düzenlenmesini doğru buluyor musunuz? Bu organizasyon için Bakanlık olarak ne kadar kaynak ayırdınız? Gelen taleplere bu kadar kısa süre içerisinde cevap vererek gerekli olan katkıyı veriyor musunuz? Bu yapılan alternatif güreş programının, geleneksel Kızıldağ güreşlerinin birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuna aykırılık oluşturduğunu düşünüyor musunuz? Bakanlığınız tarafından katkıda bulunduğunuz bu alternatif güreşin, Kızıldağ ve Karaisalı da, halk arasında kamplaşmalara, ikiliğe yol açacağını düşünüyor musunuz ?"

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640