Soner Çetin'den flaş "önseçim" açıklaması

CHP Genel Merkezinin Seyhan ve Çukurova'daki temayül yoklamalarını iptal etmesi tepki çekerken Çukurova Belediye Başkanı ve adayı Soner Çetin'den konuyla alakalı flaş açıklama geldi.

Soner Çetin'den flaş "önseçim" açıklaması

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Çetşn, temayül yoklamasını kendisinin de istediğini belirterek, Genel Merkezin bu kararını gözden geçirmesi çağrısında bulundu.

banner625
İşte o açıklama;

"Değerli yol arkadaşlarım; 
Hayatım boyunca parti içi demokrasiyi ve önseçimi savunmuş bir arkadaşınızım. Partimin her üyesi benim için eşit oranda değerlidir. Bugüne kadar yapılan önseçimlerde tarafsız davranmamın ve hiçbir aday adayının yanında veya karşısında yer almamamın nedeni de budur. İkinci kez Çukurova Belediye Başkanlığına adaylığımın açıklanmasından hemen sonra İlçe Başkanımız Sn.Ali Uçar ile birlikte önseçim yapılması için destek oldum. Hatta önseçimin yapılacağı Çukurova Elektrik Lisesinin ayarlanması konusunda Çukurova İlçe Kaymakamımıza ricada bulunup İlçe Başkanımızla görüşmesini sağladım. Genel Merkezimiz aldığı bir kararla ittifak yapılacak il ve ilçelerin tamamında önseçim yapılmayacağını duyurmuştur. Bu karardan en çok üzüntü duyanlardan biriyim. Meclis üyesi adaylarımız birbirinden değerli ve liyakat sahibi yol arkadaşlarımızdır. Bir süredir önseçim için ciddi bir hazırlık ve çalışma içinde olduklarını da izliyorum. Genel Merkezimizin aldığı tüm kararlara saygı duymakla birlikte bu kararlarını tekrar gözden geçirmelerini diliyor, sonuna kadar önseçimi savunmaya devam edeceğimi bilginize sunuyor ve tüm yol arkadaşlarımı saygı ve sevgiyle kucaklıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz