Sözlü'den Karalar'a "Hodri Meydan"

Asana Büyükşehir Belediye eski Başkanı Hüseyin Sözlü, Başkan Zeydan Karalar'ın ASKİ ile ilgili iddialarına düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi. Sözlü,Yedigöze projesiyle ilgili iddiası üzerine Karalar'a hodri meydan diyerek ay sonuna kadar bu konuyu istediği yerde konuşabileceğini kaydetti.

Sözlü'den Karalar'a "Hodri Meydan"

Seyhan Otelde düzenlenen toplantıya İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHPli Belediye Başkanları, Meclis üyeleri de iştirak etti. Karalar'ın iddialarına yanıt veren Sözlü, borcun kur farkından kaynaklandığını ifade etti. Sözlü ayrıca borcun önemli bir bölümünün Aytaç Durak tarafından yapılan Metro nedeniyle oluştuğunu öne sürdü. 

banner625
Sözlü şöyle konuştu; 

"Sayın başkan bunu nereden uydurdun Yedigöze için 1 milyon 676 milyon lira yapıyorsun? Boğma mı içirdiler sana bunu söylerken. Nasıl olur da yasaların üzerine çıkarız? Bu proje, İller Bankası, Karayolları Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı, DSİ'den, Çevre ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulundan onaylı bir projedir. Yasal olarak 373 milyon lira olacak bir ihaleyi, 1 milyon 676 milyon liraya Zeydan beyin hangi mühendislik bilgisi ya da hangi İhale Kanunu ile çıkarmış bize öğretsin. Hüseyin Sözlü yaptığı her işin, söylediği her sözün arkasındadır. İnandığı değerler için kavga etmiş adamdır, hiç geri adım atmaz. Çıktınız, sosyal medyada sponsorlu haysiyet cellatlığı yaptınız. '1 milyon 676 milyona yapacakları projeyi 285 milyona ben yapacağım' dediniz. Oysa bizim 1 milyon 176 milyonluk rakamla hiçbir bağımız olmamıştır, 311 milyon liralık ihale olsa olsa 373 milyon lira olabilir. Projenizi alın, hodri meydan. Ay sonuna kadar getir projeni, senden onay da istemiyorum. Var mı Adana'da bundan daha babayiğit meydan okuyacak adam."

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz