Sözlü'den kentsel dönüşüm sözü

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Sözlü, Adana Sevdalıları Dayanışma Kültür Turizm Derneği Başkanı Tahir Akın’ı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Sözlü'den kentsel dönüşüm sözüDernek binasındaki ziyarette bazı açıklamalarda bulunan Başkan Sözlü, belediye başkanlığının şehircilik açısından sorunları çözme makamı olduğunu söyledi.

banner625
Kentsel dönüşümün yaşanılan bölgelere bir dinamik kazandırması açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Sözlü,” Adana’da milyonları bulan konut var ve her gün bir yenisi daha ekleniyor. Ancak imar disiplini ve kararlığı olmadığı için çağdaş şehircilik anlamında bir gelişme maalesef yaşanmıyor. Kentsel dönüşümü, hiçbir siyasi hesap ve çekişme içersine girmeden Adana ölçeğinde kararlılıkla uygulanmaya ihtiyaç vardır.” dedi.

Adana’nın Türkiye’nin her bölgesinden vatandaşların yaşamak için can attığı yıldız bir şehir olduğunu vurgulayan Sözlü, “ ancak bu yıldız, değeri bilinmediği için, günü birlik siyasetin malzemesi olmaktan öteye gidememiştir. Biz de Adana’yı eski parıltılı günlerine kavuşturmak ve siyasi hırstan kurtarmak için belediye başkanlığına talibiz” diye konuştu.

 Dernek Başkanı Akın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Sözlü’ye başarılarının devamını diledi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz