Sümer, “Polis merkezinde Suriyeli sığınmacılara ne kimliği verildi ?’’

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer Suriye’deki iç karışıklık ortamından kaçarak Türkiye’ye geçen sığınmacılar hakkında çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

Sümer, “Polis merkezinde Suriyeli sığınmacılara ne kimliği verildi ?’’

banner625

Sümer yaptığı açıklamada şu iddialara yer verdi’’Eski İstasyon Polis Merkezinde Suriyeli sığınmacılara kimlik veriliyor duyumları üzerine Polis Merkezine giden arkadaşlarımız olayı görüntüleyerek bilgi almaya çalışmışlardır, ancak arkadaşlarımıza Suriyeli sığınmacılara hastane işlemleri için kimlik verildiğini söyleyerek olayı geçiştirmeye kalkmışlardır. Oysaki Suriyeli sığınmacıların kendi ülkesinin kimliği ile çok rahat şekilde sağlık hizmetlerini aldıkları her kes tarafından bilinen bir gerçektir.’’dedi

Sümer açıklamasına devamla’’  “Çatışma ortamından kaçarak ülkemize sığınan ve Türkiye’de kamplarda veya kiraladıkları evlerde barınmak zorunda kalan Suriyeli sığınmacılarla ilgili iddialar bir türlü bitmek bilmiyor. Son günlerde vatandaşlarımızdan, ülkemize gelen Suriyeli sığınmacıların önümüzdeki seçimlerde oy kullandırmak amacıyla Türk vatandaşlığına geçirildiklerine dair çok fazla şikâyet alıyoruz. AKP’nin daha önce de ‘taşıma seçmenle’, sandık hileleri ile seçim ve sandık güvenliğine gölge düşürdüğünü biliyoruz,bu nedenle yetkililerin bu konu ile ilgili inandırıcı bir açıklama yapmalarını bekliyoruz’’dedi..

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz