Torun'dan yepyeni bir Adana sözü

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Ceyhan mitinginde yaptığı konuşmada Adana’yı tüm ilçeleriyle birlikte modern hizmetlerle geleceğe taşımak yolunda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanlarını merkezi hükümetin desteği ile birleştirerek, ilçeleriyle birlikte yepyeni bir Adana sözü verdi

Torun'dan yepyeni bir Adana sözü
Seçim çalışmaları kapsamında Adana’nın dört bir yanında vatandaşlarla buluşan, miting görüntülerini aratmayan mahalle toplantılarında Adana’nın içinde bulunduğu durumun yanı sıra hedef ve projelerini anlatan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Ceyhan’da yaptığı konuşmada “Adanamızın belli bir zihniyet tarafından yıllardır engellenen yatırım ve hizmetlerle buluşmasına artık sayılı günler kaldı. Kendi küçük krallıklarını devam ettirmek için sürekli kaos üreten zihniyetin engellediği devasa hizmet ve yatırımları, 30 Mart seçimlerinin hemen ardından başta Ceyhan olmak üzere Adana’nın tüm ilçeleri ile buluşturacağız” dedi.

ENERJİ ÜSSÜ CEYHAN,
ÇİLENİN ÜSSÜ OLMUŞ!
Konuşmasında, Adana’yı yılardır yöneten zihniyetin yol açtığı kan kaybının artık durdurulması gerektiğine dikkat çeken Abdullah Torun, alt ve üst yapı eksiklikleriyle, içme suyu sorunuyla, sosyal donatılardan ve modern belediyecilik hizmetlerinden yoksunluğuyla Enerji üssü Ceyhan’ın, çilenin üssü olduğunu söyledi. Torun, yoğun şekilde alkışlanan konuşmasında, “Yıllardır içme suyu sorunu dahi çözülemeyen Ceyhanlı kardeşlerimiz, Ceyhanımız bu tabloyu hak etmiyor. Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin göz boyamadan öteye gitmeyen hizmetleriyle Adana,  içinde bulunduğu durumu hak etmiyor. Buradan, Adana’yı yıllardır yönetenlere soruyorum; Ceyhan’ın, Adana’nın bu içler acısı durumu içinize siniyor mu? Adanalının hala size prim vereceğine, kendiniz inanıyor musunuz? Eseriniz olan bu hizmetsizlik tablosu ortada iken, Adanalının karşısına çıkıp nasıl oy isteyebiliyorsunuz?” diye konuştu.

ADANA’YI PARLAK YARINLAR BEKLİYOR
banner625
Adaylığının açıklandığı ilk günden itibaren Feke’den, Ceyhan’a,  Tufanbeyli’den Pozantı’ya kadar gittiği tüm ilçelerde ve mahallelerde, vatandaşlarla bir araya geldiğini kaydeden Abdullah Torun, “Gittiğimiz her yerde gördük ki partimize mensup belediyelerimiz, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerinden yoksun olmalarına rağmen imkanları ölçüsünde hizmet veriyor. Ak belediyecilik anlayışıyla yönetilmeyen belediyelerde ise hizmet unsuruna rastlanmıyor. Ama Adanalı hemşehrilerimiz inansın ki; 30 Mart seçimlerinin akşamında Adana’yı parlak yarınlar, hizmet ve yatırımlar bekliyor. Adanalı, kendisine dayatılan engelleri seçim sandığına atacağı oylarla aşacak ve gerçek Ak belediyecilik ile tanışacak. Buna yürekten inanıyorum”dedi. Abdullah Torun sözlerini şöyle tamamladı;

TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL
ADANA DA ESKİ ADANA OLMAYACAK
“Partimizin iktidara geldiği 2002 yılından itibaren gerçekleştirilen devasa hizmet ve yatırımlarla, uygulanan ekonomik politikalarla Türkiye artık Uluslar arası para Fonu’ndan (IMF) borç alan eski Türkiye değil. 30 Mart 2014’ten itibaren Adana;  eski köhnemiş zihniyetin hizmetsizliğe mahkum ettiği eski Adana değil, hizmet ve yatırımlarla buluşmuş, geleceğe umutla bakan yepyeni bir Adana olacak. Adanalı, yaşadığı kenti otuz yıldır geri götüren, devlet ve özel sektör yatırımlarını engelleyerek kendisini cezalandıran, Büyükşehir Belediyesi’ni iflas ettirerek personel maaşını ödeyebilmek için ASKİ’den borç para alır hale getiren, hiçbir işe yaramayan metronun borcunu halkın sırtına yükleyenlere  prim vermez. Ceyhanlı, 15 yıldır yönettikleri ilçenin içme suyu ihtiyacını dahi çözemeyen zihniyete prim vermez.bu nedenle diyorum ki, Ak kadroların yöneteceği büyükşehir belediyesi ile 30 Mart’tan sonra Adana’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.”


Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz