Tümer, ‘Adalet’ yürüyüşünü aksatmıyor

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, mazlumların sesi olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet’ yürüyüşünün kutlu bir eylem olduğunu vurguladı

Tümer, ‘Adalet’ yürüyüşünü aksatmıyor
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet’ yürüyüşünün mazlumların sesi olmaya dönük bir eylem olduğunu belirtti.

“ADALETLİ BİR ÜLKE İSTİYORUZ”

Ankara Güvenpark’tan başlayan kutlu yürüyüş boyunca milletvekili arkadaşları ve vatandaşlarla birlikte Kılıçdaroğlu’nu yalnız bırakmayan Tümer, “Mücadelemiz adaletli bir ülkenin oluşması içindir” dedi.

“YURTTAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

banner595
Anayasal bir hak olan bu yürüyüşün halktan, haktan ve adaletten yana olanlar tarafından benimsendiğini, güzergah boyunca halkın yoğun ilgisiyle karşılaşıldığını kaydeden Tümer, “Biz; adalet yürüyüşünü ezilenler, ötekileştirilenler için başlattık. Hakkın, hukukun gözetilmesi için yürüyoruz. Herkes için, her kesim için yürümeye devam ediyoruz. Yürüyüşe katılamasa da bulunduğu illerde adalet kavramını dile getiren, desteklerini sunan tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“80 MİLYONUN SESİ OLACAĞIZ”

CHP’nin tüm kadrolarıyla hukuk için, adalet için, demokrasi için yollara çıktığını ifade eden Tümer, “Türkiye’de maalesef düşünce, ifade özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü, grev yapma özgürlüğü yok edildi. Temel hak ve özgürlükler bir kişinin iki dudağı arasına sıkıştırıldı. CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu kutlu bir yürüyüş başlattı. Yürüyüş boyunca farklı siyasi görüşlerden halkımız genel başkanımıza ve yürüyüşe katılanlara destek veriyor. Ulusumuz için adaleti kararlılıkla aramaya devam edeceğiz. Mazlumların sesi olan Sayın Kılıçdaroğlu ve tüm kadrolarımızla 80 milyonun sesi olacak ve adaleti mutlaka bulacağız” şeklinde konuştu.

ULUSUN BAYRAMINI KUTLADI

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun uluslar arası kamuoyunca da kaygıyla izlendiğini belirten Tümer, Ramazan Bayramı’nda da ‘Adalet’ arayışlarının devam edeceğini dile getirdi. Ulusun yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutlayan Tümer, insanca bir yaşam için, barış, kardeşlik, hak, hukuk ve adaletin tesis edildiği nice bayramlar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580