Tümer bu kez taraftarın sesi oldu, "TFF’ye çağrı yaptı

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye Futbol Federasyonu’nu Adana takımlarına karşı daha duyarlı olmaya çağırdı

Tümer bu kez taraftarın sesi oldu, "TFF’ye çağrı yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, TFF 1. Lig’de mücadele eden Adana takımlarının uğradığı haksızlıklara göz yumulamayacağını vurguladı. Adana Demirspor’un ligin 22. Haftasında Pazar günü saat 18.00’da Adana 5 Ocak Stadı’nda Boluspor’a karşı mücadele edeceğini hatırlatan Tümer, bu karşılaşmaya hakem Onur Karabaş’ın atanmasının yanlış olduğunu vurguladı.
TAKIMLARIMIZ HAK GASPINA UĞRATILAMAZ!
Geçen sezon Alanyaspor ve özellikle 25. haftada deplasmanda oynanan Elazığspor karşılaşmasındaki bariz hatalarıyla Demirspor camiasını ve Adanalıları büyük üzüntüye sevkeden hakemin değiştirilmesi gerektiğini kaydeden Tümer, “Tüm zorluklara karşın canla başla mücadele eden Adana takımlarının hak gaspına uğratılmasına izin vermeyeceğiz” dedi. 

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer Meclis çalışmaları olmadığı günlerde Adanaspor ve Adana Demirspor maçlarına gelerek takımları destekliyor.

banner625

ELEŞTİRİLMİŞTİ!
Karabaş’ın geçen yıl haksız penaltı, sudan sebeple oyuncuya kırmızı kart, teknik direktörün tribüne gönderilmesi, futbolcu azarlama gibi nedenlerle Demirspor’u adeta hedef aldığını belirten Tümer, söz konusu maçlardan sonra Türkiye’deki tüm yorumcuların da hakemin yanlı tutumunu eleştirdiğini hatırlattı. 
TFF’Yİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Köklü bir geçmişe sahip olan Adana takımlarının kimseden bir ayrıcalık beklemediğini ancak haksız tutum ve davranışları da içine sindiremeyeceğini dile getiren Tümer, Türkiye Futbol Federasyonu’nu göreve çağırdı. Hakkı, hukuku, adaleti savunan 2 milyon 500 bin nüfuslu Adana’nın Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olduğunu ve bu kentte haksızlığa geçit verilemeyeceğini kaydeden Tümer, geçen sezonun 25. Haftasından bu yana Adana Demirspor karşılaşmalarında görev almayan Onur Karabaş yerine başka bir hakemin görev alması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz