Tümer'den Aladağ yangını için çok önemli teklif

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Aladağ’daki yurt yangınında hayatını kaybeden kız öğrencilerin anılarının yaşatılması gerektiğini vurguladı

Tümer'den Aladağ yangını için çok önemli teklif

Fotoğraflar Arşiv'dir
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Aladağ’da 10’u ilkokul öğrencisi, 6 yaşındaki minik kız ve bir eğitmen olmak üzere toplam 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangınının unutulmaması gerektiğini vurguladı.
CHP’li milletvekili Tümer, yangından sonra yıkılan yurdun bulunduğu yere 10 minik öğrenciyi simgeleyen özel bir anıt yapılması çağrısında bulundu. Adana Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aladağ Belediye Başkanlığı’na seslenen Tümer, henüz ilkokul çağında ailelerinden uzakta eğitim almak zorunda bırakılan minik yüreklerin çığlıklarının hafızalara kazındığını ve asla unutulmaması gerektiğini kaydetti. 

banner625
“ANILARI YAŞASIN”
Çocukların ailelerinin, Aladağ halkının, Adanalıların ve tüm Türkiye’deki insanların yanı sıra dünyayı da etkileyen olayın bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Tümer, “Çocuklarımızın anılarını yaşatmak, onları unutmadığımızı, daima hatırlayacağımızı vurgulamak adına böyle bir anıta ihtiyacımız var. Kız öğrencilerimizin eğitim-öğretim uğruna canlarını verdiğini anlatan dokunaklı bir kompozisyonla Aladağ’a yakışan bir anıt yapılması için yetkilileri duyarlılığa davet ediyorum” diye konuştu.

Tümer, başka çocukların ölmemesi, ailelerin ve ülkemizin yeni facialarla sarsılmaması için Türkiye’deki tüm yurtların Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet yürütmesi ve sürekli denetim altında tutulmasının şart olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz