Tümer: İktidarın ve halkın gündemi çok farklı!

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Aladağ’ın yayla ve dağ köylerinde sorun dinledi, ülkenin bütünlüğü için ‘Hayır’ı anlattı

Tümer: İktidarın ve halkın gündemi çok farklı!
ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana’nın Aladağ ilçesinde yol, su, elektrik ve telefon başta olmak üzere olağanüstü şartlar altında yaşayan dağ köylülerini de, yaylalardaki vatandaşları da unutmadı. Aladağ İlçe Başkanı Zeki Erkan, ilçe yönetim ve gençlik kolları üyeleriyle ‘Neden Hayır’ı anlatan Tümer, ilk durağı Akören Mahallesi’nde vatandaşların sorunlarını dinledi, anında yetkililere iletti ve çözüm bulmaya çalıştı.
CEMİL ÇİÇEK’İN SÖZLERİNİ HATIRLATTI
Akörenlilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Tümer, iktidar partisine mensup eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in “Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin düzenlemenin hem zamanlamasını hem de içeriğini yanlış buluyorum. Önceliğimiz ülkenin gerçek sorunları olmalıydı. Bununla zaman kaybediyoruz” sözlerini hatırlattı. Tümer, “İşte tam da biz bu gerçeklerden hareket ediyoruz. Halkımızın gerçek sorunlarının görmezden gelinip sadece bir kişi için bütün ülkenin seferber edilmeye çalışılmasına karşı çıkıyoruz. Halkımız hızla yoksullaşırken, komşu ülkelerle yetmeyince Avrupa ve dünya ülkeleriyle sorun yaşarken, yatırım gelmezken, işsizlik artarken bu koltuk sevdasına anlam vermemiz beklenmesin. Parlamenter sistem ülkenin devamı, dirliği ve birliği için son derece önem taşımaktadır” dedi.
SAİT YAZICIOĞLU, DOĞRULARI SÖYLEDİ
Yine eski bakanlardan ve Diyanet İşleri Başkanlığı yapan Sait Yazıcıoğlu’nun da gerçekleri direkt Başbakan Binali Yıldırım’ın yüzüne söylediği gibi iktidar partisinde bir tepeden bakış, bir ayar verme hali olduğunu, bu halin de halkı kendilerinden uzaklaştırdığını ifade eden Tümer, “Sayın Yazıcıoğlu, İstanbul’da hayır oylarının önde olduğunu söylüyor. Kendi partisine yaptığı eleştiriler de doğru. Ancak hayır oyları sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de önde. Çünkü halkımız ülkesine sahip çıkıyor” diye konuştu.
VATANDAŞ “ÇEK GARDAŞ ÇEK” DEDİ
banner625
Tümer’i dinlerken kuru ekmek yiyen Akörenli bir vatandaş, fotoğraf çekimi esnasında "Çek gardaş çek. Bak kuru ekmek yiyorum. İçine zeytin bile koyamıyorum. Bir lira ver de zeytin alayım. İçine zeytin koyayım. Bizim halimizi ne zaman görecekler" diye konuştu. Tümer, işsizliğin had safhaya ulaştığı Türkiye’de, bu sorunları dile getirdikleri için ‘yoksulluk edebiyatı’ yapmakla suçlandıklarını ancak vatandaşın huzuru, refahı, çocuklarının rahat ortamlarda yetişebilmeleri için gerçekleri dile getirmekten kaçınmayacaklarını ifade etti. Tümer, gençlere de seslenerek, “Özellikle gençler geleceğine sahip çıkmalı aksi halde başkaları gelir gençler adına karar verir” ifadelerini kullandı.                  
“ÇOCUKLAR AİLELERİNDEN KOPARILMASIN”
Buradaki toplantının ardından Çarkıpare mahallesi, Başpınar Yaylası ile Meydan Yaylası’na geçen Tümer, daha sonra Aladağ Kaymakamı Abdullah Demirdağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Tümer, burada Aladağ’daki yurt yangınını hatırlatarak, çocukların yerinde eğitim almaları, ilkokul çağında ailelerinden uzaklaştırılmamaları ve devletin kontrolünün olmadığı yurtlara muhtaç hale gelmemeleri için çaba sarfedilmesi gerektiğini vurguladı.
GECE SAATLERİNDE DAĞ KÖYÜNDE
CHP’li Tümer, ilçe örgütüyle birlikte gece saatlerinde zorlu bir yolculuğa da çıktı. Aladağ merkezden 20 km uzaklıkta ve uçurumla çevrili engebeli yolları aşarak Kızıldam köyüne ulaşan Tümer, "Gerçekten bu topraklar bizim diyorsak, kentlerde sizlerden daha iyi koşullarda yaşayabiliyorsak tamamen sizlerin bu zor coğrafyada tarım ve hayvancılıkla, tüm olanaklardan yoksun yaşamınız sayesindedir. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi. Kızıldam’da yol başta olmak üzere, su, elektrik, telefon gibi elzem ihtiyaçların dışında sağlık ve eğitim kurumundan eser olmadığına işaret eden Tümer, “İşte bizim gerçeklerimiz burada.Bizim köylülerimizin durumunu görmezden gelen iktidara sesleniyorum. Gelin halkımızın 21. Yüzyılda ne koşullarda yaşadığını görün. Sonra elinizi vicdanınıza koyun ve halkın gündemiyle, gerçekleriyle ilgilenin” dedi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz