Tümer Kozan ve köylerinde

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Kozan’ın köylerinde ‘Hayır’ı anlattı

Tümer Kozan ve köylerinde

16 Nisan’da gerçekleşecek başkanlık sistemi referandumu çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye’nin birçok sorunu varken maceraya sürüklenmesine izin verilmemesi çağrısında bulundu. Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ve ilçe yöneticileriyle birlikte ilçenin köylerini gezen ve vatandaşlara ‘Hayır’ı anlatan Tümer, Cumhurbaşkanı’nın 600 milletvekili istemesinin nedenlerini sorguladı.

YANLIŞ İŞLER
“600 milletvekilini yakınları, torunları için hayata geçirmek istiyorlar” diye konuşan Tümer, “Garibanın 18 yaşındaki çocuğunu milletvekili yaparlar mı? Türkiye, son yılların en büyük işsizlik rakamlarıyla karşı karşıya. Çocuklarımız, üniversite mezunlarımız iş beklerken iktidar, 18 yaşındaki çocukları milletvekili yapacağı savıyla gençlerin oyunu almaya çalışıyor. Siyaseten çok yanlış işlere girişiliyor” dedi.


CUMHURBAŞKANI TARAFSIZ OLMALI

banner625
Mevcut mecliste 25 yaşında bile milletvekili yokken 18 yaşındaki gençlerin gözünün boyanmaya çalışıldığını ifade eden Tümer, “Cumhurbaşkanı dediğin tarafsız olacak. Bir ülkede kuvvetler ayrılığı olacak. İfade özgürlüğü olacak. Türkiye tek bir kişinin inisiyatifine bırakılamaz. Halkımızın duyarlı davranacağına inanıyorum” diye konuştu.

15 YILDIR KİM YÖNETİYOR?
Pekmezci, Yüksekören, Bucak, Ağzıbüyük, Acarmantaş ve Ilıca köylerinde hayırlı çalışmalarını sürdüren Tümer,  şunları söyledi:
“Sanki 15 yıldır ülkeyi başkası yönetiyormuş gibi istikrardan bahsediyorlar. Kimse onlara engel olmadı. Ama iktidar ülkeyi kalkındırmak yerine cumhuriyetin tüm kazanımlarını, kurumlarını, fabrikalarını sattı. Şimdi de tutturmuşlar bir başkanlık sistemi gidiyorlar. Hayırda hayır var diyen vatandaşlarımızın ülkesinin geleceğini düşünerek hareket edeceğine inanıyorum. Demokrasi, insan hak ve özgürlükleri için mücadele etmeye ve vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz