banner654

​Tümer, Kozan’da her kesime ‘Hayır’ı anlattı

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Kozan’da gün boyu süren ziyaret ve toplantılarda başkanlık sistemine ‘Hayır’ dedi

​Tümer, Kozan’da her kesime ‘Hayır’ı anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Üyesi Zülfikar İnönü Tümer, 16 Nisan’da gerçekleşecek referandumda tüm vatandaşları sandığa gitmeye çağırdı. Referandumda ülkemiz insanının hayırlı bir geleceğe imza atacağına inandığını kaydeden Tümer, Kozan ilçesinde gün boyu yaptığı ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdi.

MUHTARLA DA VATANDAŞLA DA GÖRÜŞTÜ
Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilk olarak Tufanpaşa Mahallesi’ndeki Tapanlılar kıraathanesinde vatandaşlarla buluşan Tümer, referandumda neden hayır kullanılması gerektiğini anlattı.

Bu ziyaretin ardından Kozan Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Açıkgöz ve 20 mahalle muhtarıyla ülkemizin gündemini değerlendiren Tümer, Kozan Şehit Aileleri Malülleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fikret Topçu ve yönetim kurulunu ziyaretinden sonra çarşı merkezindeki esnaf ve vatandaşlara, çocukların geleceği için hayırlı günler ve bol kazançlar diledi.

banner625

ESNAFLARLA BULUŞTU

Kozan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Hakan Akıcı ile referandum ve esnaf ekonomisini konuşan Tümer, Kozan Tapan ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gökmen Sarıtaş ve üyeleriyle de sohbet etti.

Kozan'da eski belediye başkanı eczacı Mehmet Açıkgöz başta olmak üzere bazı eczacılarla da görüşen Tümer, buradan Kozan Yeşilbucak ve Yöresi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Karavelioğlu ve dernek üyeleri ile buluştu.

ÇİFTÇİ VE TAŞIMACILARLA GÖRÜŞTÜ
Kozan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Şahbazoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle tarım, ekonomi ve referandum konulu buluşma gerçekleştiren Tümer, Kozan S.S. 121 Nolu Motorlu Yük Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı Ercan Yavuz ve taşımacı esnafıyla sorunları konuştu, mecliste dile getirme sözü verdi.

CHP’li Tümer, görüşmelerinde herkesi sağduyulu olmaya ve hayırlı bir seçim için sandığa gitmeye çağırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm CHP kadrolarının Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünden yana tavır sergilediğini, bu yönde söylemlerde bulunduğunu kaydeden Tümer, “Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğinden endişe duymamak için başkanlık sistemine hep birlikte hayır diyeceğiz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz