banner654

Tümer: Yasama, yürütme ve yargı, tek bir kişiye bırakılamaz

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği’nde demokrasi ve insan haklarına vurgu yaptı

Tümer:  Yasama, yürütme ve yargı, tek bir kişiye bırakılamaz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Anayasa değişikliği girişimi ile Türkiye’nin daha sıkıntılı bir sürece sokulduğunu vurguladı.
Gözaltına alındıktan bir süre sonra serbest bırakılan Adana Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Kemal Çelik’e geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Tümer, hiçbir vatandaşın sudan sebeplerle, haksız hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmasına kayıtsız kalamayacaklarını belirtti. Türkiye’de demokrasi, hukuk, insan hakları, basın özgürlüğü alanında büyük sorun yaşandığını, buna karşılık ülkenin tek adam zihniyetine teslim edilme gayretine anlam veremediğini kaydetti.
“ÜLKENİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜN”
Sadece Anayasa’daki laikliği savundukları gerekçesiyle gözaltına alınan gençlerin bulunduğu bir ülkede halkın huzuru ve refahı, evrensel hukuk kurallarının işlemesi için atılacak adımlar varken yasama, yürütme ve yargıyı tek bir kişiye teslim etmenin ülkeyi geriye götüreceğini belirten Tümer, “CHP’li milletvekilleri olarak inanmadığımız, güvenmediğimiz bir girişime destek vermemiz elbette beklenemezdi. Mücadelemiz bir ülkenin var olma, Cumhuriyet değerlerinin korunmasına yönelik bir mücadeledir. Meclisteki tüm milletvekillerinin de ülkenin geleceğini düşünerek hareket etmesini dilerdik. Referandumda halkımızın ülkesine sahip çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.

banner625
ŞAHİN VE PARLAK DA KATILDI
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Adana Şube Başkanı Şükrü Şahin ve Adana Bulamlılar Derneği Başkanı Yılmaz Parlak ile yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Kemal Çelik ise, nedensiz bir şekilde gözaltına alınma sürecinde kendisine destek veren milletvekillerine teşekkür etti.
Anayasa değişiklik girişiminde ülkesi için mücadele eden CHP’li milletvekillerine referandum sürecinde destek olacaklarını kaydeden Çelik, “Biz Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünden yanayız” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz