Tümer’den Tarım sektörü acil önlem çağrısı

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, stratejik önem taşıyan tarım sektörünün çıkmaza sürüklendiğini söyledi

Tümer’den Tarım sektörü acil önlem çağrısı
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, ilçelerde halkla buluşmalarını sürdürüyor. Milletvekili Tümer’in bu seferki durağı İmamoğlu oldu. İmamoğlu İlçe Başkanı Kasim Karaköse ve partilileriyle birlikte Saygeçit köyünde vatandaşlarla dertleşen Tümer, tarım ürünlerinin para etmemesinden kaynaklanan sorunları dinledi.

Başta mısır ve patates olmak üzere Çukurovalı üreticilerin ve köylülerin mahsulünü değerinin altında satmak zorunda bırakıldığını vurgulayan Tümer, “Çiftçinin alın teri kurumadan ve masrafları göz önüne alınarak alım fiyatı belirlenmeli. Mısır ve patateste umduğunu bulamayan çiftçilerimiz pamuk üretiminden da vazgeçmiş durumda. Dünyanın en stratejik iş kolu olan tarım sektörünün çıkmaza sürüklenmesi diğer tüm alanlarda sorun yaratır” dedi.
Çukurova’da narenciye ürünlerinin ihracatından kaynaklanan sorunun da çözüme kavuşturulamadığını, limonun yanı sıra mandalinada da hasadın başladığını belirten Tümer, “Narenciye ürünlerinin büyük bölümünü ihraç eden Adanalı çiftçimiz Rusya krizinin aşılamaması nedeniyle büyük bir tedirginlik yaşıyor. . İktidarı tüm bu konularda acilen önlem almaya çağırıyoruz” diye konuştu.

YÜZÜK TAKTI
Tümer, Saygeçit ziyaretinin ardından CHP İmamoğlu eski ilçe başkanı Yusuf Karagöz'ün kızı Hacer'in nişan töreninde genç çiftlerin nişan yüzüklerini taktı. Tümer, Karagöz ve Saltık ailelerini tebrik etti, genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER