Tümer’den yüzbinlere karnaval teşekkürü

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, karnavalın Adana’ya ekonomik ve sosyal anlamda çok şey kazandırdığını vurguladı

Tümer’den yüzbinlere karnaval teşekkürü

Adana’da 6.sı düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı, Türkiye’ye örnek oldu. Uluslar arası boyuta ulaşan “Nisan’da Adana”da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Adanalılar adına yeni bir umut, heyecan ve başlangıç olduğunu belirten CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, karnavalın fikir babası Ali Haydar Bozkurt ve İlhami Günsel’e teşekkür etti.

YÜZBİNLER, BİRARAYA GELDİ
Yüzbinlerce insanın son günlerde yoksulluk, işsizlik ve pahalılıkla mücadele eden Adana sokaklarında gönüllerince eğlendiğini, alışveriş yaptığını ve kentin adeta bir nefes aldığını kaydeden Tümer, kültür-sanat etkinlikleriyle de kentin öne çıktığını belirtti. Adana’nın karnaval sayesinde ekonomik olarak da kazanç sağladığını dile getiren Tümer, karnaval kortejinin din, dil, renk ayrımı olmadan yüzbinlerce insanı bir araya getirdiğine işaret etti.

banner625

YETKİLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın da duyarlı ve gayretli davranışlarıyla karnavalda herhangi bir tatsızlık yaşanmadığını, kimsenin burnunun dahi kanamamasının Adanalıların misafirperver ve insani yönüyle de öne çıkmasını sağladığını belirten Tümer, karnavalı kentin dört bir yanına yayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile Adana Ticaret Odası başta olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına da teşekkür etti.

KARNAVAL, ÖRNEK OLSUN
Karnaval kapsamında yerli ve yabancı turistlerin adeta Adana’ya akın ettiğine işaret eden Tümer, CHP önceki dönem Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök’ün yanı sıra CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve tüm parti örgütlerinin karnavala katılarak Adanalıların heyecanına ortak olmasının önemine işaret etti.
Karnavala katılan yüzbinlerce insana da teşekkür eden Tümer, karnavalın siyaset üstü bir olgunlukta ve atmosferde gerçekleşmesinin kavga ve şiddetten beslenen tüm siyasilerin şapkalarını önüne koyması gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz