Türkeş Filik "Cumhuriyet, milli irade ve demokrasinin teminatıdır"

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı

Türkeş Filik "Cumhuriyet, milli irade ve demokrasinin teminatıdır"

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yayımladığı mesajda;
Aziz Türk Milleti tarih sahnesinde var olduğu günden itibaren bağımsızlık ve hürriyetin timsali olmuştur. Milletimizin hürriyet ve bağımsızlık adına verdiği mücadeleler, "Türkler olmasaydı tarih yazacak bir şey bulamazdı" dedirtecek kadar vardır. Yüce milletimizdeki bu hürriyet aşkı Milletimizin bağrından çıkan, son Türk Devletinin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK  tarafından çok iyi analiz edilerek, milletin egemenliğine dayalı yönetim biçimi olan Cumhuriyet rejimi milletimize hediye edilmiş ve Milli İrade ülke yönetiminde etkin kılınmıştır.
Milli irade; yozlaşma ve diktanın önüne geçerek, Devletimizin, Ulu Önderin işaret ettiği Muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını sağlayacak yegane unsurdur.

banner625
Milli irade; Vatanımızın bütünlüğüne ve milletimizin iradesine kastetmeye çalışan hainler tarafından 15 Temmuz'da yapılan darbe teşebbüsüne karşı koyan ve hainlerin amaçlarına ulaşmasını engelleyen ruhtur.
Milli irade; demokrasidir, hürriyettir, Cumhuriyettir.
Milli irade ve demokrasinin teminatı olan Cumhuriyetin ilanının 93'üncü yılında Yüce Türk Milleti'nin ve hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutlarım" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz