Türkmen arazi sorununu gündeme taşıdı

Tarımsal amaçlı kullanılan ancak orman sayılması nedeniyle devlet ile vatandaş arasında sürekli uyuşmazlıklara neden olan arazi sorunu Meclis gündemine taşındı. CHP’li Türkmen bu soruna artık kesin bir çözüm bulunması gerektiğini belirterek, “ devlet ile vatandaş arasında barış sağlanmalı” dedi.

Türkmen arazi sorununu gündeme taşıdı
banner560

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.
Türkmen önergesinde; Adana’nın Aladağ, Pozantı, Feke, Tufanbeyli, Saimbeyli, Ceyhan, İmamoğlu, Kozan İlçeleri ve köylerinde, vatandaşın tarımsal amaçla kullandıkları arazilerinin orman sayılması nedeniyle büyük sorunlar yaşadıklarını ifade ederek, ülke genelinde de benzer sorunlar yaşandığını söyledi.
VATANDAŞIN ÜZERİNDEKİ TAHAKKÜMÜ KALDIRIN
“Yüz yılı aşkın sürelerde hazineye ait bu arazileri ekip biçen vatandaş, tarımsal amaçla kullandığı bu arazilerde artık huzurla tarım yapabilmeli” diyen Türkmen, Bakan Eroğlu’na, “soruna köklü bir çözüm bulunması ve vatandaşın üzerindeki tahakkümün kaldırılması için yürüttüğünüz bir çalışma veya planlama var mıdır? diye sordu.
.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER