Türkmen'den "Sağlık raporu ücreti" tepkisi

CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan TÜRKMEN, Devlet Hastanelerinde Sağlık Raporlarının para karşılığı verilmesine tepki gösterdi.

Türkmen'den "Sağlık raporu ücreti" tepkisi
banner560

ÖĞRENCİLERDEN SAĞLIK RAPORU ÜCRETİ ALINMASIN

Başbakan Binali YILDIRIM’a yönelttiği soru önergesinde, üniversite kayıt dönemini yaşadığımız şu günlerde  bazı üniversiteler tarafından kayıt için  “tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık raporu” talep edildiği ve hastanelerin bu raporu yüksek ücretler karşılığı verdiğini söyleyen Elif Doğan TÜRKMEN, “böyle bir dönemde gider bütçesinde olmayan birçok masrafla karşılaşan aileler, talep edilen raporu almak için hastaneye müracaat ettiklerinde de tahsil edilen yüksek meblağlar nedeniyle mağdur olmaktadır” dedi.

BU UYGULAMA, EĞİTİM HAKKININ ÖNÜNDE BİR ENGELDİR

Elif Doğan TÜRKMEN, henüz bir meslek, dolayısıyla bir kazanç sahibi olmayan öğrencilerimize fazladan masraf kapıları açan bu uygulamanın kaldırılması veya bu giderlerin Devletçe karşılanması gerektiğinin altını çizdi. 
Üniversite kayıt sürecinde sınırlı bütçeleriyle zaten zorlanan öğrenci ve velilerin karşılaştıkları bu fuzuli gider kalemi ile ilgili acilen bir düzenleme yapılmasının gerektiğini söyleyen TÜRKMEN, “bu uygulama eğitim hakkının önünde bir engeldir” dedi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER