Türkmen, Elmacık Göletini de gündeme getirdi

Adana’nın ilçe ve köylerinin her sorunu ile yakından ilgilenen Türkmen, sorunları bir bir Meclis gündemine taşımaya devam ediyor…

Türkmen, Elmacık Göletini de gündeme getirdi
banner560

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Adana il, ilçe, köy ve mahallelerinin sorunlarını tek tek Meclis gündemine getirmeye devam ediyor. Türkmen, adım adım gezdiği mahalle ve köylerde tespit ettiği ve tarafına iletilen sorunları ilgili bakanlık ve bürokrasiye taşıyarak, çözüm üretebilmek için yoğun çaba gösteriyor.
Türkmen, Aladağ ilçesinin başta Kökez ve Soğukoluk Mahalleleri olmak üzere üretici ve çiftçilerin tarla ve bahçelerinde tarımsal sulama yapabilmeleri için biran önce tamamlanmasını bekledikleri Elmacık Göleti’ni Meclis gündemine taşıdı.
    Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle yazılı soru önergesi veren Türkmen, Elmacık Gölet’i ile ilgili yürütülen bir çalışmanın olup olmadığını sordu. Türkmen, yöre halkı üretici ve çiftçi için önem arz eden Elmacık Gölet’inin ne zaman tamamlanacağı ve hizmete alınacağı konusunda Bakan Eroğlu’ndan bir tarih vermesini istedi.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER