Türkmen Komutan Şireki, Yusuf Baş’ı ziyaret etti

Suriye Bayır-Bucak Türkmendağı Şehitler Tümeni Komutanı Halit Şireki, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı’nı ziyaretinde Türkiye’nin daha çok yardımına ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Türkmen Komutan Şireki, Yusuf Baş’ı ziyaret etti
banner560

Suriye’de Türkmenlerin hak ve menfaatlerini gasp eden küresel çetelere ve onların taşeronlarına karşı mücadele veren Bayır-Bucak Türkmendağı Şehitler Tümeni Komutanı Halit Şireki, bir grup askeriyle birlikte MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’ı ziyaret etti. Ziyarette Suriye’deki gelişmeler ve oradaki Türk varlığının mücadelesi üzerine değerlendirmeler yapıldı. Şireki, düzenli ordulara ve arkasında büyük devletlerin olduğu işgalci terörist yapılara karşı savaştıklarını anlatarak “Bütün olumsuz imkân ve şartlara rağmen Türklük ve Müslümanlık şuuruyla bu mücadeleden kopmadan devam ediyoruz. Bir Allah’a bir de Yüce Türk Milleti’ne ve Türkiye Cumhuriyeti’ne güveniyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz mücadelede Milliyetçi Hareket Partisi’nden ve Ülkü Ocakları’ndan hep destek gördük. Bu vesileyle sizlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Şireki, özellikle bu günlerde Türkiye’nin daha çok desteğine gereksinim duyduklarını bildirdi.

YUSUF BAŞ: YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş da, Suriye’deki ve diğer komşu ülkelerdeki Türk varlığının korunması gerektiğine vurgu yaptı. Baş “Komşularımızda ve bütün gönül coğrafyamızdaki Türk-İslam varlığının korunması, güçlendirilmesi bugün her zamankinden daha fazla güçlü bir ihtiyaçtır. Bölgesel huzurun da,  küresel barışın yolu da, tüm Dünyada Türk-İslam varlığının güçlendirilmesinden geçmektedir. Öncelikle Irak’ta, Suriye’de yurtları işgal edilen, tapuları, nüfus kütükleri yakılan, evlerinden kovulan kardeşlerimize sahip çıkmak, işgalcileri oralardan kovmak; dinî, vicdani, milli bir görevdir. Devlet desteği gibi kurumsal güçlü bir eşgüdüm ve işbirliği olmadan yürütülen mücadeleler çok zordur. Bu bakımdan en küçük desteğin bile sizin için hayati önem arz ettiğini biliyoruz. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578