Türkmen sorunların çözümü için çaba harcıyor

ASKİ Genel Müdürü Pekar ile görüşen Türkmen, bütün şehir uygulamasının ardından mahallelere dönüşen köylerin içme suyu sorunlarını iletti.

Türkmen sorunların çözümü için çaba harcıyor
banner560

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan TÜRKMEN, Adana ilçe ve köylerine yaptığı ziyaretlerin ardından tespit ettiği sorunları yetkililere taşımaya devam ediyor. Yerel yönetici ve yetkililerle bire bir görüşen Türkmen, sorunların çözümü için çalışıyor.
İlçe ve köy ziyaretlerinde muhtarların, vatandaşın, esnafın, çiftçi ve üreticinin sorunlarını tespit eden Türkmen; sorunları ilgili bakanlara verdiği önergelerle Meclis gündemine taşımakla yetinmeyip, yerel yönetici ve bürokrasi ile de görüşerek sorunlara yerinde çözüm bulmak için çabalıyor.

Adana ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar’ı önceki gün makamında ziyaret eden Türkmen, ilçe ve köylerden edindiği sorunlar hakkında bilgi verdi. Türkmen ziyarette özellikle Bütünşehir yasası nedeniyle mahalleye dönüşen köylerin alt yapı sorunlarını dile getirdi. Türkmen, Kozan Dikilitaş Mahallesinin içme suyu sorununa dikkat çekerek, vatandaşın ve muhtarların yayladan bağlanan suyun yetersiz olduğu yönündeki şikayetlerini iletti. 
Genel Müdür Pekar’da kendisine iletilen sorunlarla ilgileneceğini belirterek, Dekilitaş mahallesinin su sorunu hakkında ekip görevlendireceğini söyledi. Ziyaret sonrası ASKİ’de bulunan vatandaşlarla da bir araya gelen Türkmen, hemşerileri ile sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER