banner646

Uçar "Adana işsizlik şampiyonu"

MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Şehmus Uçar, Adana’da yaşanan işsizlik soruna kendi yaşadıklarından örnek verdi. Uçar, henüz aday adayı olmasına ve bir görevi bulunmamasına rağmen, seçim çalışmalarına başladığı 25 aydan beri, yaklaşık 30 bin kişinin kendisinden iş istediğini söyledi. Uçar, sosyal patlamanın eşiğinde olan ailelerde, işe ihtiyacı olan bireylere, kendi imkanlarıyla yardımcı olmaya çalıştığını belirtti.

Uçar "Adana işsizlik şampiyonu"

Ekonominin kangreni olan işsizlik, sanayileşmenin günden güne eridiği Adana'da, rekor üstüne rekor kırıyor. Yaklaşık 25 aydan bu yana sahalarda seçim çalışmalarını sürdüren MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Şehmus Uçar, henüz göreve seçilmiş olmamasına rağmen, geçen sürede yaklaşık 30 bin kişinin kendisinden iş istediğini söyledi. Uçar, Seyhan Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği’ni ziyareti sırasında, kentin sorunlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, işsizliğe karşı birinci öncelikli projelere gerçekleştirdiklerini ifade etti.  Tüketen değil, üreten belediyecilik anlayışıyla çalışacaklarını dile getiren Uçar, 3 yıl içerisinde mevcut olan belediye personeli haricinde, 8 bin 500 kişiyi daha işe alacaklarını kaydetti. Uçar, sosyal patlamanın eşiğinde olan ailelerde, işe ihtiyacı olan bireylere, kendi imkanlarıyla yardımcı olmaya çalıştığını sözlerine ekledi.
ESKİDEN ALMANYA’YA GELMİŞ GİBİYDİM

banner560
Seyhan Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Mehmet Tatlı ise, ‘’Bir memleketin bacası tütmüyorsa, orası şehir değil köydür. 1980 yılında Adana’ya geldiğimde, Almanya’ya gelmiş gibiydim. Şu an Şanlıurfa’nın ekonomisi bile Adana’dan çok çok daha iyi. Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde ki fabrikalarda çalışan işçi sayısının toplamı 5 bini bulmaz. Ama geçmişte, sadece Güney Sanayi’de 6 bin kişi çalışıyordu. Bunun yanında Marsa, Çukobirlik, Tekel vardı. Hiç biri kalmadı’’ diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626

banner645

cyberturk.biz