Yangın mağduru ailelerin imdadına Yüreğir Belediyesi yetişti

YÜREĞİR ilçesinde tarım işçilerinin kaldığı 60 çadırın tamamen yandığı felaketin ardından Yüreğir Belediyesi, AFAD ve Kızılay, Ak Parti Yüreğir İlçe Teşkilatı, bölgede felaketin izlerini silmek için harekete geçti.

Yangın mağduru ailelerin imdadına Yüreğir Belediyesi yetişti
banner560

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ilk andan itibaren duruma müdahale ederek ailelerin barınma ve gıda ihtiyaçların belediye tarafından karşılanmaya başlandığını kaydederek yardım kampanyası başlatacaklarını açıkladı.
Önceki gün Yalnızca Mahallesi'nde Diyarbakır'dan göç eden tarım işçileri ile Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve tarlalarda çalışarak geçimlerini sağlayan 40 ailenin barındığı 60 çadır çıkan yangında kül oldu. Yangının hemen ardından acil ihtiyaçları tespit eden Yüreğir Belediyesi, bölgeye çadır, yemek, battaniye sevketti.
 
TÜM MAĞDURİYET GİDERİLECEK
Yangının ardından Yüreğir Belediyesi koordinasyonunda, AFAD ve Kızılay  bölgede hasar tespiti yaparak ihtiyaçları belirlerdi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan bölgede yapılan çalışmaları şöyle değerlendirdi.” Olayın duyulmasından sonra ekiplerimiz tüm gece boyunca bölgede durum tespiti yaptı. Yangının mağdur ettiği yetişkin ve çocuk yaklaşık 200 kişi tespit ettik. Hızlı şekilde yemek ihtiyaçlarını giderdik. Şu anda sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Ayrıca aralarında küçük çocukların bulunduğu ailelerimiz için AFAD kış şartlarına uygun çadırlar kurdu. Hızlı şekilde yatak, battaniye, yorgan, yastık, ihtiyaçlarını karşıladık. Şu an 23 çadır kuruldu. Ayrıca belediyemiz seyyar banyo ve tuvalet kurulumunu gerçekleştiriyor. Bölgede yaşanan mağduriyeti gidereceğiz. Yangında tüm eşyalarını
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572