banner646

12 Yaş Türkiye Tenis Milli takımı Adana’da belirlendi

Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) 12 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvası, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSK) ev sahipliğinde yapıldı.

12 Yaş Türkiye Tenis Milli takımı Adana’da belirlendi

Turnuvaya Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ’dan erkeklerde 114, bayanlarda ise 81 olmak üzere toplam 195 sporcu başvurdu. A.Birol Kasapoğlu’nun başhakemliğini yaptığı turnuva, 32’lik ana tablo ve 32’lik eleme formatında yapıldı. 7 gün süren müsabakalar sonunda erkeklerde Atakan Karahan şampiyon oldu, Eren Özden de ikincilik kupası elde etti. Consolation (kaybedenler) müsabakalarının şampiyonu Bora Çankaya da erkekler milli takımının üçüncü üyesi oldu. Kızlarda ise Ela Sekmen şampiyon, Ceylin İpek ikinci, consolation (kaybedenler) şampiyonu Ece Gencer de üçüncülük elde etti. 2018 Avrupa Kış Kupası mücadelelerinde ülkemizi temsil edecek 12 Yaş Milli Takım oyuncularına kupaları ATDSK Yönetim Kurulu Üyeleri Tenis Kaptanı Sermet Soylu ve Performans Tenis Kaptanı Serkan Şenlik tarafından verildi. Günün anısına başhakem Kasapoğlu ile sporculara plaket tabak da hediye edildi. 
 

banner560
  YILIN SON TURNUVASI 
    Kulüp olarak 2017’de senyör ve performans tenisçilerine yönelik her yaş için turnuvalara ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan ATDSK Yönetim Kurulu Üyeleri Sermet Soylu ve Serkan Şenlik, “12 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvası bu yıl kulübümüzde yapılacak son müsabaka oldu. Yaşlarına göre küçük raketler olarak görülen geleceğin şampiyonları olacak bu tenisçilerimiz, korttaki performanslarıyla teniste görsel şölen yaşattılar. 2017 yılı gerek federasyonumuzun turnuvaları, gerekse kulübümüzün üyelerine yönelik düzenlediği özel turnuvalarla çok dolu bir yıl oldu. Okullar arası tenis müsabakalarına, federasyonumuzun açtığı hakemlik kurslarına da ev sahipliği yaptık. ‘Tenis hayattır’ sözü kulübümüzde her anlamda hayat buldu. 2018’deki yatırım ve planlamalarımızı da Adana’mız ve ülkemiz tenisi açısından çok verimli geçecek şekilde organize edeceğiz” dediler. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626

banner645

cyberturk.biz