Adana'da Amatör Spor Haftası etkinlikleri

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halit Yılmazel, “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında 10-13 Ekim tarihleri arasından 10 branşta müsabaka gerçekleştirileceğini söyledi. Yılmazel, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 İlde sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının hedeflendiğini kaydetti.

Adana'da Amatör Spor Haftası etkinlikleri
banner560

Her yaş grubunun yanı sıra engellilerin de spor yapması için gerekli kolaylığı gösterdiklerini, tesislerin mimari durumunu engellilere yönelik düzenlediklerini ifade eden Yılmazel, “ İl Spor Merkezleri’ne katılan sporcu konusunda 3 yıldır Türkiye genelinde birinci durumdayız. Amatör Spor Haftası etkinliklerini 10 branşta yapacağız. Bu müsabakada daha önce il spor merkezlerine katılan sporcuların deneyim kazanmalarını sağlayacağız “ diye konuştu.

-HANGİ BRANŞLARDA FAALİYET GÖSTERİLECEK?-

Yılmazel, Amatör Spor Haftası etkinliklerinde katılımın yüksek olması için gerekli duyuruları gerçekleştirdikleri ve tesislerin hazır olduğunu sözlerini ekledi. Bu arada, Futbol,Basketbol,Voleybol,Tenis,Yüzme,Satranç,Atletizim,Boks,Masa Tenisi  ve Karting  müsabakaları ile Amatör Spor Haftası etkinlileri tamamlanacak.Toplantıya Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halit Yılmazel, Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkan Ali Gülleri,Yönetim Kurulu Üyeleri Şahin Ciğer ve Zeki Aysan ile Spor Şefi Hanifi Altun katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner572