Adana'da Hentbol altıyapı Gelişim Projesi

Adana'da Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından altyapı gelişim projesi olarak hazırlanan proje kapsamında çalışmalar gerçekleştirildi.

Adana'da  Hentbol altıyapı Gelişim Projesi
banner560

IHF Akdeniz Konfederasyonu As Başkanı Günal Ensari, projenin Adana'nın yanı sıra  Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Trabzon ve Rize  olmak üzere toplam 8 ilde faaliyetler yürütüldüğünü söyledi.

Ensari, projenin amacının  Hentbol sporunu sevdirmek, hentbol mili takımlarına seçilecek oyuncu havuzunu geliştirmek, okullarda ve kulüplerde çalışan altyapı antrenörlerinin temel teknik eğitim seviyesini yükseltmek olduğunu belirtti.

Okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenlerinden hentbola yeni antrenörler kazandırmak, erken yaşlarda yetenekli sporcuları tespit ederek eğitimlerini sağlayıp olimpik sporcu yetiştirmek ve kulüplerin altyapı çalışmalarını desteklediklerini ifade eden Ensari şunları kaydetti:

" Hedefimiz 4 yıllık süre içerisinde Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi  en iyi şekilde temsil edebilecek oyuncuların yetiştirilmesini sağlamaktır. Bu amaca ulaşabilmek için oyuncunun küçük yaşlardan itibaren öncelikle bölgesel, daha sonra ulusal, ileri safhada uluslararası arenada başarılı olacak şekilde fiziksel, teknik, taktik ve zihinsel olarak kademeli olarak hazırlanmasına önem veriyoruz."

-8 ilde 2000 sporcu ve 200 antrenör görev alıyor

Proje sayesinde daha çok antrenör ve sporcuya ulaştıklarını anımsatan Ensari, 8 ilde 2000 sporcu ve 200 antrenörün görev aldığının altını çizdi.

Ensari, Adana'da Öğr.Gör.Mehmet Bilbek koordinatöründe 2 baş antrenör, 11 antrenör, çeşitli ortaokullardan seçilen 285 kız ve erkek sporcu eşliğinde çalışmalara başladıklarını ve İHF Eğitimcisi Maria Luisa Dias Estriga, THF Eğitimcisi Ozan Ateş'in  çalışmaları yerinde izlemek üzere kente geldiklerini söyledi.

Antrenörlerin modern hentbola uygulanan antrenman teknikleri ve sporcu gelişimlerini olumlu bulduklarını açıklayan Ensari, Hentbol Federasyon Başkanı Bilal Eyüpoğlu’na, desteklerinden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a, İl Milli Eğitimi Müdürü Turan Akpınar’a, Sarıçam Spor İlçe Müdürü Ali Bilgiç'e, Proje il koordinatörü Öğr.Gör.Mehmet Bilbek'e, Eski Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Kazım Tekin'e  antrenör, sporcu ve sporcu ailelerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580