Adana'da Yüzme hakem gelişim semineri

Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Pervin Bulut, hakem gelişim seminerinde yaptığı konuşmada, hakemlerin tarafsız ve güvenilir olması gerektiğini söyledi.

Adana'da Yüzme hakem gelişim semineri
banner560

Bulut, değişen kurallar ve bilgileri tazelemek açısından Menderes Spor Salonu toplantı odasında gerçekleştirilen seminere,  aday, il, ulusal ve uluslararası klasmanda toplamda 63 hakemin katıldığını ifade etti.

Hakemlerin, aynı zamanda eğitici görev yaptıklarını belirten Bulut konuşmasına şöyle devam etti:

 “Hakemlere yönelik seminer çok yararlı geçti. Bilgilerini tazelemiş oldular. Seminer karşılıklı sorularla faydalı oldu. Ümit ediyorum ki bu sezon Adana hakemleri önemli atılım yapacaklar. Hakemlerimizde gözle görülür bir gelişme var. Aramıza katılan yeni hakemlerle daha verimli bir sezon geçireceğiz. Hakem tarafsız ve güvenilir, aynı zamanda eğitici olmalıdır. Sizlere güvenim sonsuz. Yeni sezonda bütün hakemlerimize başarılar diliyorum ”


“ADANA’NIN TOHM OLMASI KENTE KATKI SAĞLIYOR”-

Adana'nın yüzme branşında Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) projesi kapsamında olduğuna vurgu yapan Bulut, " İlimizde bu tip projelerin olması çok önemli katkı sağlıyor. Antrenör, sporcu ve hakemlerimiz için büyük yararları oluyor. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak’ın desteklerini inkâr edemeyiz. Yüzme branşında altın çağımızı yaşayacağımız gibi hakemlikte de kentimizin adını duyuracağız" diye konuştu.

Bulut, seminere katılmayan hakemlere sezon içinde görev verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca, kurs eğitimi İl Hakem Kurulu Asbaşkanı Hasan Özkanlıer tarafından verilirken, federasyon gözlemciliğini Ersin Öden yaptı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER