Adana; engelli sporunun başkenti olma yolunda ilerliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Oturarak Voleybol 1.Lig Finali ve Klasman Maçları Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda başladı.

Adana; engelli sporunun başkenti olma yolunda ilerliyor

Türkiye’nin çeşitli illerinden 9 takımın mücadele ettiği turnuvanın ilk gününde sporcular izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı. Zonguldak Alaplı Alges, Zonguldak KDZ. Ereğli BLD. S.K, Karabük Gençlik S.K, Adana Umudun Işığı S.K, Karaman Gençlik Spor, Muğla Fethiye Gençlik Hizmetleri, Diyarbakır Ortopedik Engelliler, Samsun Ekspires ENG S.K, Konya Engelliler S.K katıldığı turnuva 3 gün sürecek. Turnuvanın açılışında sahne alan Adana Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı büyük ilgi görürken, Büyükşehir Belediyesi Folklor Ekibi de sporcuları ve seyircileri coşturdu. Sporun engel tanımadığını ve hiçbir engelin sporun önüne geçemeyeceğini kaydeden Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy ‘‘Engelsiz Adana’da, sporda engel tanımayan sporcuları ağırlamaktan onur duyuyoruz.  Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda sporda Adana’nın marka değerini yükseltmeye bundan sonra da devam edeceğiz’’ dedi.

banner625

Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda 3 gün devam edecek turnuvanın açılışına Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı bürokratları, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu  Oturarak Voleybol Branş Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Çerik ile sporseverler katıldı.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz