banner646

Adana Şehir Hastanesinde Spor Hekimliği

Yeni açılan Adana Şehir Hastanesi ‘nde Spor Hekimliği Hizmetleri örnek nitelikte olmuş.

Adana Şehir Hastanesinde Spor Hekimliği

Bir dostumun tavsiyesi üzerine gittiğim Adana Şehir Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniğin’de verilen hizmetten memnun kaldığım gibi Adana’daki spor camiasına bu hizmetleri  tanıtmayı üzerime borç bildim.
Adana Şehir Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği, Fizik Tedavi Hastane’si içerisinde konumlandırılmış olup poliklinikte Adana’ da görev yapan tek Spor Hekimliği Uzmanı Dr Mustafa Yolcu hizmet veriyor.  Dr Mustafa Yolcu Şehir Hastanesi’nin açılması ile Spor Hekimliği hizmetlerindeki olumlu değişiklikleri şöyle özetledi: 
Öncelikle spor yaralanmalarının teşhisinde radyoloji birimimiz  yüksek çözünülürlüklü MR (3 tesla) kullanıldığı için yaralanmaları daha net tanıyabilme imkanımız doğdu.Şehir Hastanesi  ile  içerisinde spor fizyoterapistlerinin çalıştığı, içerisinde yüksek teknolojili  tedavi cihazlarının bulunduğu  ‘’spor sakatlıkları rehabilitasyon ünitemize’’ kavuştuk. Ayrıca sporcuların rehabilitasyon sürecinde kullanabilecekleri  su içi egzersizlerin yapılabildiği havuz, ağırlık istasyonların bulunduğu egzersiz salonu, izokinetik test ve egzersiz sistemi ile Biodex denge sistemi mevcut.  İzokinetik test ve egzersiz sistemi sporcular arasında cybex olarak tanınan vücuttaki  birçok kas grubunun kuvvetini sayısal değerler ile ölçebilen ve ölçüm neticesinde etkili kuvvetlendirme yapabilen, sakatlık sonrasında spora geri dönüş zamanının belirlenmesinde oldukça etkili bir cihaz. Ayrıca Spor Hekimliği polikliniğinde PRP, proloterapi ve diğer rejeneratif(hücre yenileme) enjeksiyonlarının da yapılabildiğini hatırlatan Uzm. Dr. Mustafa Yolcu; profesyonel olarak sporla ilgilenen bireylerin , mesleklerine sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için, sporcu sağlığı konusunda  eğitim almış Spor Hekimliği uzmanlarından sağlık hizmeti almalarının önemine dikkat çekti.

banner560

Spor Hekimliği polikliniğinden spor yaralanmaları tanı ve tedavisi, spor cerrahisi sonrası rehabilitasyon, lisans muayeneleri  ve kronik hastalıklarda egzersiz(obezite, diyabet, kalp ve solunum sistemi hastalıkları…vs) konularında bütün sporcuların ve normal bireylerin sağlık güvenceleri ile ücretsiz olarak faydalanabileceği dile getirildi.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626

banner645

cyberturk.biz