Adana’da Kick Boks Hakem Kursu Tamamlandı

Adana’da Kick Boks hakem açığını gidermek için gerçekleştirilen “Kick Boks Aday Hakem Kursu” sona erdi.

Adana’da Kick Boks Hakem Kursu  Tamamlandı
banner560

Kick Boks Federasyonu Adana İl Temsilcisi Şehmus Baysal,  Menderes Spor Salonu toplantı odasında gerçekleştirilen kursa Adana' nın yanı sıra farklı illerden 20 kişinin katıldığını söyledi.

Baysal, kursta  Uluslararası Hakem  İzzettin Altun’un görev aldığını ifade etti.

Kick Boks Türkiye genelinde olduğu gibi, Adana’da da önemli başarılar elde edildiğini, altyapıya büyük önem verdiklerini belirten Baysal şöyle devam etti:

“Son yıllarda kentimizde Kick Boks’ta önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu yıl 3 dünya şampiyonluğu ardından Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları kazandık. Her yaşta yapılabilen kick boks sporcu, kulüp, hakem ve antrenör sayısında önemli artışlar gözleniyor. Yeni hakemlerin özveriyle Kick Boksa hizmet edeceklerine inanıyorum. Bununla birlikte okullar ve kulüpler bazında Türkiye genelinde önemli başarılar sağlanıyor. Her ay teşvik müsabakaları yaparak kulüplere yeni sporcular kazandırıyoruz. Elbette, bu ekip çalışmasının bir ürünüdür. Başta bizlere her konuda yardımcı olan Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ve diğer görevlilere teşekkür ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572