Adanaspor'dan büyük başarı!

Adanaspor kulübü mahkemelik olduğu Mbilla davasında haklı çıktı. Ve Adanaspor Kulübü, Futbol kulüplerinde eşine ender rastlanan bir şekilde "Futbolcusuna tazminat ödeyen değil, fesih yapan futbolcusunun mahkeme kararıyla kulübe tazminat ödeyeceği" kulüp olma başarısını gösterdi.

Adanaspor'dan büyük başarı!

Adanaspor Kulübünden yapılan açıklama şöyle;

"Serges Flavier Mbilla Etame Davası Lehimize Sonuçlandı

banner625
Kulübümüz ile futbolcu Serges Flavier Mbilla Etame arasında süren dava lehimize sonuçlanmıştır.

2008-2013 yılları arasında kulübümüz profesyonel futbolcusu Serges Flavier Mbilla Etame 2013 yılında bir yıl daha sözleşmesi bulunmasına rağmen fesih yaparak kulübümüzden ayrılmış ve Azerbaycan’ın Hazar Lenkeran takımıyla sözleşme imzalamıştı.

Bu olay neticesinde kulübümüz haksız fesih yapan Serges Flavier Mbilla Etame hakkında FİFA’ya başvurmuş ve dava FİFA’da görülmeye başlanmıştı. Aradan geçen bu zaman diliminde FİFA kararını futbolcu Serges Flavier Mbilla Etame lehine vermesinin ardından kulübümüz CAS’a başvurdu.

27/03/2018 tarihinde CAS’da görülen davanın sonucu tarafımıza ulaşmıştır. CAS, Kulübümüz ile futbolcu Serges Flavier Mbilla Etame arasında davada kulübümüzü haklı bulmuş, FIFA kararını kaldırmış ve Futbolcu Serges Flavier Mbilla Etame’nin Kulübümüze tazminat ödemesine karar vermiştir."

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz