banner641

Ağrı dağına tırmandılar

Adana’da faaliyet gösteren Lorut Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 5 bin 137 metre yüksekliğindeki Ağrı Dağı’na tırmanarak, başarılı bir performans sergilediler.

Ağrı dağına tırmandılar
banner560

Ekonomik bir kazanç gözetmeksizin tamamen sporcu yetiştirmeyi kendilerine hedef seçen Lorut Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları, en büyük hedeflerinin ülke genelinde dağcılık sporuna katkı koymak olduğunu belirtirken, bu doğrultuda eğitimli, donanımlı sporcular yetiştirerek dağcılık sporunu hak ettiği yere getirmek istediklerini kaydettiler.

26 Haziran 2013 tarihinde tescili yapılarak resmen faaliyete geçen Lorut Dağcılık kulübü, ilk çalışmasını yurt genelinde 9 yüksek irtifa tırmanışı, 3 doğa yürüyüşü ve iki de rafting etkinliğini başarıyla gerçekleştirmiştir. Lorut kulübü aralarında Metin Esmer, Cesur Tayboğa, Selçuk Küçük, H. İbrahim Şendal, Alper Tatlı, Emine Tatlı C.Gençay’dan oluşan bir ekiple Türkiye’nin en yüksek dağlarından birisi olan Ağrı Dağı’na başarıyla tırmandılar. Lorut’lu dağcılardan Cesur Tayboğa ve Burak Karakoç, yaklaşık 3 bin metrenin üzerinde olan Kızılkaya’ya da bu yıl çıkarak bir başarıya daha imza attılar.

Tırmanışların süreceğini kaydeden Cesur Tayboğa, “Hedefimiz hep zirve. Amacımız, bu sporu daha geniş kitlelere yaymak. Kısa sürede büyük işler başardığımız inancındayım. Faaliyetlerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640