Amatör Liglerin açılış töreni gerçekleştirildi

Adana Amatör Liglerin açılış töreni 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda gerçekleştirildi.

Amatör Liglerin açılış töreni gerçekleştirildi

Gerçekleştirilen törende konuşan Adana Vali Yardımcısı Bilal Özkan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın spora ve sporcuya önem verdiğini vurguladı. Özkan, valilik olarak amatör spora desteklerinin devam edeceğini belirterek “ Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonaları düzenlemek ve orada başarılı olmak için amatör  sporcu sayımızı arttırmamız gerekiyor. Valimiz Mahmut Demirtaş’ın direktifleri doğrultusunda her zaman sporun yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek “ Göreve geldiğimizde 90 bin olan lisanslı sporcu sayısını ikiye katladık. Kulüplerimizin sıkıntılarını biliyoruz. Sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Amacımız milli takımlara yeni sporcular kazandırmaktadır” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan, “ Yeni sezona amatörün abisi rahmetli Ali Gülleri’nin adını verdik. Sporcu, antrenör ve hakemlerimiz için sağlık anlaşması yaptık. Geçen sezon ilimizde binlerce müsabaka gerçekleştirdik. ASKF olarak tüm kulüplere başarılar dilerim” diye konuştu.

banner625
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili, Çukurova, Seyhan, Aladağ ve Pozantı Belediye Başkanları ile Adana Milletvekili Orhan Sümer ise yeni sezonun hayırlara vesile olması ve sakatlıkların olmadığı bir lig geçirmelerini dilediler.

-Amatör spora katkı verenlere plaket-

ASKF tarafından amatör spora emeği geçen Başta Adana Valisi Mahmut Demirtaş adına vali yardımcısı Bilal Özkan’a Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü adına Başkan Vekili Razaman Akyürek’e, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’a, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik’e ve Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’a plaket takdim edildi.

Daha sonra geçmişten bu güne Adana amatör sporuna emeği geçmiş duayenlere plaket verildi.

Ayrıca tören sonrası sezon açılış maçı olan Yüksel Gençlikspor ile Çukurova Demirspor müsabakasının başlama vuruşunu protokol üyeleri yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz