ASKF'de Ahmet Bozan dönemi

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) 14. Olağan Kongresi geniş katılım ile gerçekleşti. Yapılan oylama sonucunda Dr. Ahmet Bozan 288 oyla ASKF’nin yeni başkanı oldu. Kongre sonrasında iki başkan bir araya gelerek birbirlerini tebrik ettiler.

ASKF'de Ahmet Bozan dönemi

ASFK 14. Olağan Kongresi Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye tarihi katılım gerçekleşti.  Kongrede konuşan başkan adayı Ahmet Bozan, ASKF’nin şuan ki durumundan üzerine katarak bir yol izleyeceklerini belirterek, “İlk günden bu yana konuştuğumuz gibi arkadaşlarımızla birlikte biz olacağız dedik, iri olacağız dedik. İnşallah ‘daha güçlü bir ASKF, daha güçlü bir amatör camia’ dedik. Bu uğurda yola çıktık. Sizlerin kapısını çaldığımızda sorunlarının büyük olduğunu gördük. Ve bu konuyla ilgili elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olacağımızı hepinize anlattık. İstişarede bulunduk. İnşallah yeni dönemde eğer sizlerde uygun görür ve bu düşüncede olursanız ‘amatör değişim başladı’ diyerek bizleri ve arkadaşlarımızı onurlandırırsınız” dedi.
 
Mevcut başkan Ali Gülleri ise ASKF’nın kurucu üyesi olduğunu   27 yıldır genel başkanlık görevini yürüttüğünü belirterek, “31 yıldır federasyona hizmet vermek elbette ki beni sevindiriyor. Prensiplerim herkese iyi davranmak, iyi hizmet vermek, işleri çözmektir. Ahmet Bozan kardeşimle ikimiz adayız. Kazanan Adana olacak. O kazanmış ben kazanmışım hiç önemli değil benim için. Adana’nın kazanmış olması elbette ki beni sevindiriyor” ifadelerini kullandı.

Kongre sonunda Dr Ahmet Bozan 288 oy alırken, Ali Gülleri ise 187’de kaldı. 101 oy farkı ile ASKF’nin yeni Başkanı olan Dr Ahmet Bozan teşekkür konuşması yaparak, katılan herkese teşekkür etti. .

banner560
 
İŞTE ASKF’NİN YENİ YÖNETİMİ
“Başkan Ahmet Bozan, Genel Sekreter Ercan Atalay, Bilal Taşdurmazlı, Mehmet Ali Bozkır, Tufan Boydağ, Metin Eker, Hüseyin Can, İbrahim Tüten, Ergin Ulun, Hüseyin Arat, Talat Özyürek.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER