ATDSK'da genç raketlerden tenis şov

Türkiye Tenis Federasyonu’nun 14 Yaş Kış Kupası Tenis Turnuvası, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) kortlarında yapıldı.

ATDSK'da genç raketlerden tenis şov

Ali Serdar Türköz’ün başhakemliğindeki turnuvaya Adana, Ankara, Balıkesir, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Ordu, Sakarya, Samsun ve Yalova’den erkeklerde 75, bayanlarda 54 olmak üzere toplam 129 tenisçi katıldı. 20 Ocak’ta eleme maçları ile başlayan turnuva, 32’lik ana tablo maçları ile devam etti, 27 Ocak’ta ise final  maçları ile son buldu. Bir hafta süren maçlar sonunda erkeklerde İzmir’den Doruk Gencer (BBGSK), Adana’dan Baran Söyler (ADN.AT.), bayanlarda Ankara’dan her ikisi de TOPSPİN sporcusu olan Zeynep Naz Dara ve Lara Eroğlu finalde karşı karşıya geldiler. Baran Söyler ilk setini 6-2 almasına karşılık,  ikinci seti 6-3 kaybedince maç tiebreak oynandı. Tiebreak karşılaşmayı 10-2 alan Doruk Gencer şampiyonluk kupasını kaldıran tenisçi oldu.

banner625

Bayanlarda ise Zeynep Naz Dara 6-2 ve 6-1’lik setlerle maçı 2-0 kazanarak şampiyon oldu. Tenisçilere kupaları Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ve ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin tarafından verildi. Fiziki şartlar, iklim ve altyapı açısından Adana’nın tenise yılın 12 ayı müsait olduğunu hatırlatan Ataşbak, turnuvaya katılan tüm sporcuları ve antrenörlerini kutladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz