ATDSK kortları yenilendi

Uluslararası standartlardaki kortlarıyla ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapan Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSK) kortları yenilendi.

ATDSK kortları yenilendi
banner560

ATDSK kortlarında geçen yıl 4 toprak kort yapımı ile birlikte başlayan yatırım süreci, 2017’de yeni yatırımlarla kendini gösteriyor. 2’si kapalı 4’ü toprak toplam 12 tenis kortu bulunan ATDSK’de sert zemin tenis kortları, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) onayına da sahip,  cushion zemin kaplaması ile kaplandı. Supersoft sistemi ile sağlıklı ayak hareketi sağlayan, topun zıplamasını da mükemmelleştiren cushion kaplama, zemine uygulandıktan sonra kortlar boyandı, çizgiler çekilip, fileler de takılarak, tenis severlerin hizmetine yeniden sunuldu.

Cushion kaplamanın suya ve her türlü hava koşuluna uygun olduğunu, bu çalışmayla kortların genel bakım gerektirmediğini belirten ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, “Geçen yıl bakım yapılması zorunlu olan 4 kortumuzu veteran tenisçilerimizin taleplerini ve sporcularımızın toprak kort turnuvalara hazırlıkları sırasında duydukları ihtiyaçlarını dikkate alarak toprak korta çevirmiştik. Bu yıl da diğer 8 sert zemin kortumuzun genel bakımını gerçekleştirdik. Cushion kaplama yaptırıp, boyatarak kortlarımızın tamamının yenilenmesini sağladık. Suya ve hava koşullarına dirençli kaplama ile yenilenen kortlarımız üyelerimize, sporcularımıza ve tüm tenis severlere hayırlı olsun. Bu yılki yatırımlarımız bununla da kalmayacak. 2 merkez kort yapımını da başlattık. Kulübümüz alt yapısından yetişen Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu’nun adlarını vereceğimiz merkez kortlarımızın yapımı ile ilgili gelişmeleri de çok yakında spor severlerle paylaşacağız” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580