ATDSK yeni yıla hızlı girdi

2016’da teniste 63 şampiyonluk, 51 ikincilik alarak rekor kıran Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) sporcuları yeni yıla da hızlı bir başlangıç yaptı. ATDSK sporcuları yeni yılın ilk 3 turnuvasında 9 şampiyonluk ve 3 ikincilik elde ettiler.

ATDSK yeni yıla hızlı girdi

 Ocak ayında yapılan 14 Yaş Kış Kupası’nda Furkan Keriöz’ün teklerde ve çiftlerde çifte şampiyonluk kupasını kaldırması ile başlayan ATDSK’nın başarısı, altyapıdan yetişen diğer sporcularının başarıları ile devam etti. 16-19 Şubat’ta ATDSK kortlarında yapılan 12 Yaş Hafta Sonu Tenis Turnuvası’nda Ata Türkeli, Yağız Ünal ve  Halil Arman Andırın gruplarında şampiyon, Okyanus Akaydın ve Ege Büyüktaş da ikinci oldular. Mersin Tenis Kulübü’nde yapılan 10 Yaş Hafta Sonu Tenis Turnuvası’nda ise Yiğit Ünal, Utku Kerem Biberli, Didar Özdemir ve Mustafa Yenice şampiyon, Bartu Oral da ikincilik elde ettiler. 

banner625
    ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Performans Tenis Kaptanı Serkan Şenlik, şampiyon olan ve ikincilik elde eden sporcularını kutladı. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını kaydeden Serkan Şenlik, “2016’da tenisçilerimiz farklı yaş gruplarında 63 şampiyonluk, 51 ikincilik elde ettiler. Bu başarıyı yeni yılda artarak sürdüreceğiz. Altyapıdan yetişen sporcularımız yeni yılda da yeni başarılara imza atacaklardır. Yaş gruplarında şampiyonluk elde eden, final oynayan tüm sporcularımızı kutluyorum. ATDSK Yönetim Kurulu olarak, spora ve sporcuya yapılan yatırımlar, yine şampiyonluklarla ve yeni başarılarla meyvesini verecektir” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz