banner641

ATDSK’da yaz kupası heyecanı

Altyapıdan yetişen tenisçilere yönelik önemli turnuvalardan biri olan 12 Yaş Yaz Kupası-2 Tenis Turnuvası, Adana’da yapıldı.

ATDSK’da yaz kupası heyecanı

 Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSK) ev sahipliğinde gerçekleşen 12 Yaş Yaz Kupası-2 Tenis Turnuvası’na Adana, Ankara, Elazığ , Hatay, İstanbul, Mersin ve Osmaniye’den  toplam 63 sporcu katıldı. Ali Serdar Türköz’ün başhakemliğini yaptığı turnuvada, yazın etkili sıcağı altında raket sallayan genç tenisçiler, başarılı maçlar çıkardılar. Turnuvada Tek Erkekler’de Deniz Penciu şampiyon, Mert Aytekin ikinci, tek bayanlarda Doğa Çakır şampiyon, Derin Özdemir de ikinci oldu. Çift erkeklerde Mert Aytekin-Berke Tuna Kükrer ikilisi şampiyonluk kupasını alırken, Deniz Penciu- Ali Mert Gergin de ikincilik kupasının sahibi oldular. Çift bayanlarda da Derin Özdemir-İdil Kehribar çifti şampiyon, Ceren Çorat-Doğa Çakır ikilisi de ikinci oldular.

Finalist tenisçilere kupaları ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin ve Sayman Üye Yusuf Boğa tarafından verildi. Turnuvada emeği geçen hakemleri ve katılan tüm sporcuları kutlayan Başkan Ali Refah Keskin, tenisi yaşam biçimi olarak benimseyip, istikrarlı antrenman yapan ve kazanma isteğiyle korta çıkan tenisçilerin başarıyı yakaladıklarını söyledi. Sayman Yusuf Boğa da, kulüp olarak Türk Tenisi’ni yükseltme ve yeni sporcular yetiştirmek için sürekli yatırım yaptıklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640