Balcalı'da futbol turnuvası başladı

Bu yıl 11. si düzenlenen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Cumhuriyet Futbol Turnuvası başladı. Turnuvada gerek son yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden vatandaşlarımız gerekse şehit olan asker ve polislerimizin anısına açılış töreni yapılmadı.

Balcalı'da futbol turnuvası başladı
Balcalı Hastanesi Personeli'nin katıldığı, Geçtiğimiz bahar turnuvasından 8 takımın mücadele ettiği organizasyonda ilk gün karşılaşmaları hayli çekişmeli geçti. İlk gün müsabakaları sonunda Acil Röntgen Teknik Koordinatörlüğü 7-1 yenerken Genel Cerrahi ise Medikal muhasebeyi 5-4 ile geçti.

banner625
9-11 Kasım arası final müsabakalarının oynanacağı turnuvada 1. Cumhuriyet Kupası'nın sahibi olurken 2. Atatürk Kupasını 3. ise Şehitler ve Gaziler Kupası'nı alacak.

Komite Yöneticileri Mete Teoman, Salih Yiğit, Beyti Konur, İlker Gürşan Yıldırım ve Fevzi Demirci adına açıklama yapan Şaban Tepe, her yıl olduğu gibi bu yılda böylesine anlamlı bir kupa için bu organizasyonu düzenlemiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Tepe, özellikle ülkenin içinde bulunduğu zor günlerden ve en son yaşanan terör saldırısı ile Asker ve Polislerimize yönelik saldırılar dolayısıyla açılış töreni yapmadıklarını vurguladı. Tepe bu yılki turnuvayı terör saldırılarında hayatlarını kaybeden Asker, Polis ve sivil vatandaşlarımıza adadıklarının altını çizdi.

Organizasyon Komitesi Başkanı ve Hastane Müdür Yardımcısı Ramazan Çakır da yaptığı konuşmada birlik ve bütünlüğe ihtiyaç duyulan bugünlerde anlamlı bir etkinliğe imza atıldığını dile getirerek, terör saldırılarında yaşamlarını yitirenlere bir kez daha Allah'tan rahmet dilediklerini belirtti. Çakır turnuvaya katılan takımlara da başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz