Çağla Büyükakçay tenis kortu açıldı

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Mahfesığmaz Mahallesi’nde Çağla Büyükakçay Spor Tesisinin açılışını yaptı.

Çağla Büyükakçay tenis kortu açıldı
banner560

Geçen yıl Çağla Büyükakçay’a plaket verip, altın takan ve kortta gösteri maçı yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Çağla hepimizin gururu. Çukurova Belediyesi olarak uluslararası standartlarda, büyük bir tenis kortu yaparak, dünya yıldızlarını Adana’da korta çıkartmak istiyoruz. Bu tesise de, Çağla Büyükakçay’ın adını vereceğiz” demişti. Başkan Çetin, dün Mahfesığmaz Mahallesi’nde Çağla Büyükakçay adı verilen spor kompleksinin açılışını yaptı. Açılışa, vatandaşlar ve spor tutkunlarının yanı sıra, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel, sivil toplum örgütleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve bürokratlar katıldı.  

ÇETİN PERFORMANSIYLA HAYRAN BIRAKTI
Açılıştan önce korta çıkarak, milli veteranlar Aylan Kurtar ve Binnaz İzgi'ye karşı Tenis İl Temsilcisi Feridun Açan ile birlikte gösteri maçı yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, başarılı performansıyla göz doldurdu. Çukurova ilçesinde, sporun yaygınlaşmasını arzu ettiğini aktaran Çetin, “Toplumun önünde olan insanların, çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirmesi gerekiyor. Bedenen, fikren sağlıklı, kötü alışkanlıklardan uzak bir nesli, spora ve sporcuya destek ve teşvikle sağlayabiliriz. Ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımızı spora yönlendirelim. Bu kortu yalnız bırakmayın. Tesisimiz tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi. 

ADANA’YA TENİS AKADEMİSİ
Yurt mahallesi Barış Manço Bulvarı’nda bulunan spor alanına da, Türkiye’nin başka gururu İpek Soylu ismini verdiklerini ifade eden Başkan Çetin, Çağla Büyükakçay ile geçen yıl yaptığı gösteri maçını hatırlatarak, “Elimiz uğurlu ya; dünyanın 60 numarası, Türkiye’nin 1 numarası Çağla, yaptığımız maçtan bir hafta sonra yeni bir şampiyonluk elde etti. Çağla Büyükakçay ile İpek Soylu’yu Adana’ya getirip, maç yaptıracağız. Adanalılara Türkiye’nin 2 numarasını izleteceğiz” diye konuştu. 
Adana’da kapalı bir tenis kortu bulunmadığına dikkat çeken Çetin, “Gerekli yerlerle görüşmeleri tamamladık. Adana’ya uluslararası maçların da yapılabileceği, kapalı merkez bir tenis kortu kazandıracağız. Adana’ya çok güzel bir tenis akademisi yapacağız”  müjdesini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER