ÇÜ Koşusu’nu ‘KREACHER’ Kazandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından ‘ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu’ düzenlendi.

ÇÜ Koşusu’nu ‘KREACHER’ Kazandı

Koşuyu, V. İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Kreacher, son metrelerdeki etkili atakları sonucunda jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazandı. Üst üste 2. birinciliğini kazanan 4 yaşındaki safkan, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek kariyerindeki 8. birinciliğini elde etti.

Kreacher 1.26.72 Bitiriş Derecesi İle Birinci Oldu.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak düzenlenen kum pistteki 1400 metre mesafeli koşuya (KV – 8/S) 9 safkan katıldı. Gecenin bu önemli koşusunda ikinciliği SPEEDY GUNNER (Cuvee – Dartimillion  / ROBELLINO) elde ederken, RED ANGEL (Victory Gallop – Yellow Angel / KEYİF) üçüncü, BADARBUNGA (Victory Gallop – Bionic Angel / BARNATO) isimli safkan da dördüncü olarak tamamladı.

banner625
Koşuyu kazanan KREACHER için müddet 1.26.72 olurken, farklar 1 boy – 3,5 boy - baş şeklinde sonuçlandı.

Kupa ve Çiçeği Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan Verdi.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına safkanın antrenörü Caner Akgül’e kupayı Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan verdi. Prof. Dr. Erdoğan ayrıca, günün anısına Adana Hipodromu Teknik Müdür Yardımcısı Mehmet Haldun Çerçi’ye çiçek takdim etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine davetliler de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz