Demirspor Samsun'a gidiyor

Adana Demirspor’da hazırlıklar tamamlandı.

Demirspor Samsun'a gidiyor
Takım bugün öğleden sonra havayolu ile uğurlanacak. Genel olarak takımda moraller tekrar yerine gelirken Samsunspor maçına farklı bakılıyor. Takımda sakatlığı süren Rıdvan’ın dışında eksik bir oyuncu bulunmuyor. Futbolcuların genel olarak Samsun maçının farklı geçeceğini dile getirirken,”Yenmemiz gereken bir maç oldu.”dedikleri öğrenildi.
Mesut Saray yine kadroda yok
Teknik direktör Yücel İldiz, Samsun kafilesi 19 isimden oluşturdu. Bu kadroda yeni transferlerden Mesut Saray geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine bu haftada kadrodaki yerini alamadı. Adana’da kalan burada çalışmalarını sürdürecek olan Mesut Saray, mücadeleyi bırakmayacağını bir gün formayı alacağını söyledi. Ayrıca yeni transferlerden hazır olmayan Ferhat da kafileye alınmadı.
Dikkatler çekildi
Yapılan idman öncesinde teknik direktör Yücel İldiz, oyuncuların dikkatini çekti. İdman öncesinde yaklaşık 45 dakika saha içinde toplantı yapan teknik direktör Yücel İldiz, oyuncularının dikkatini çekti. Yücel İldiz, yaptığı konuşmada Samsunspor’u yenmeleri halinde çok kazançlarının olacağını dile getirdi. Aksi takdirde sıkıntı yaşayacaklarının da altını çizdi. İldiz, Samsun maçından umutlu olduğunu söyledi.
 Demirspor, Bafraspor ile eşleşti

"Ziraat Türkiye Kupası Türkiye'yi Kucaklıyor" sloganı ile bu yıl 52.'si düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur Müsabakaları kurası, İstanbul Ataköy Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyat Evi'nde çekildi.
Yayıncı Kuruluş A Haber'den canlı yayınlanan kura çekimine, Profesyonel Kurul Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ile kulüp temsilcileri ve Ziraat Bankası yetkilileri katıldı. Adana Demirspor adına iseBasın Sözcüsü Yüksel Yavuz, iştirak etti.
Profesyonel Kurul Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, "İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Futbol Federasyonu'na, Türkiye'ye yakışır maçlar izlemeye devam edeceğiz. 1 yıl önce Türkiye'nin bütün sathına yayılan ve tüm illerimizin temsil edildiği Ziraat Türkiye Kupası'nda, çok renkli mücadelelerin yaşanacağına inanıyorum. Burada gerçekleştireceğimiz çekilişle alt liglerimizde yer alan takımlarımız, Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig takımları ile eşleşecek. Sadece takımlar değil, şehirler kucaklaşacak, şehirlerimizin tanıtımı sağlanacak. 2. Tur Müsabakaları kura çekiminin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
banner560
Koşar'ın konuşmasının ardından kura çekimine geçildi. 1. Tur'dan yükselen 40 takım ile Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden 36, PTT 1. Lig'de mücadele eden 19 ve Spor Toto Süper Lig'de Avrupa Kupaları'na katılmayan 13 takım yer aldığı kura çekiminde, seri başı olan 54 takım, diğer 54 takımla eşleşti.
Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur Müsabakaları 24-25-26 Eylül tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak ve 54 takım 3. Tur Müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

3. Tur Müsabakaları kurasına 27 takım seri başı olarak katılacak ve diğer 27 takım ile eşleşecek. 3 Tur Müsabakaları 29-30-31 Ekim tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre yapılacak.
4 Tur Müsabakaları kurası, 3. Tur'dan yükselen 27 takım ile Spor Toto Süper Lig'de Avrupa Kupalarında mücadele eden 5 takımın katılımıyla çekilecek. Kura çekiminde 16 takım seri başı olacak ve diğer 16 takımla eşleşecek. 32 takımın katılımı ile oynanacak 4 Tur Müsabakaları 3-4-5 Aralık tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak.
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur Müsabakaları, 8'i seri başı toplam 16 takımın çekilen kurada eşleşmesi ile 17-18-19 Aralık tarihlerinde yapılacak. Tek maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından 8 takım grup aşamasına yükselecek.
Grup Müsabakaları, 4'er takımdan oluşan 2 grup halinde çift devreli lig usulüne göre yapılacak.
4 takımın seri başı olarak dağıtılacağı kura çekimi ile belirlenmiş 2 grupta 4'er takımla çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Eşleşmeler seri başı sistemine göre belirlenecek ve seri başı 4 takım kura çekimi ile gruplara eşit olarak dağıtılacak. Diğer 4 takım da yine kura ile eşit olarak gruplara ayrılacak.
Oynanan müsabakaların ardından gruplarında ilk iki sırayı alan 4 takım ise, çapraz eşleşme yöntemi ile yarı finalde mücadele edecek. Çift maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından kazanan iki takım Ziraat Türkiye Kupası Final mücadelesinde karşı karşıya gelecek.
EŞLEŞMELER ŞÖYLE:

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640