Demirspor'un Almanya'daki yetenek avcısı

Yaşamını Düsseldorf’ta sürdüren Yusuf Namlı, Adana Demirsporla yapmış olduğu menejerlik sözleşmesini 1 yıl daha uzattı. Başkan Mehmet Gökoğlu ile görüşen ve tüm konularda mutabık kalan Namlı, Almanya’da yaşayan yetenekli Türk gençlerini Türk Futbolu’na kazandırmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Demirspor'un Almanya'daki yetenek avcısı

Yılda iki kez hazırlık maçları düzenleyen ve göze batan genç yetenekleri Türkiye’den gelen takımların yöneticilerine izlettiren Namlı, “Her yıl yoğun geçen bir sezonun ardından takım hocalarımıza hem tatil imkanı sunuyor hem de kendi sahalarındaki sistemi kurma açısından büyük bir imkan yaratmış oluyoruz” dedi. 
Psikolojik danışman olarak da büyük bir görev üstlendiklerine dikkat çeken Yusuf Namlı, “Bir transferde kazanılan paradan daha önemlisi oyuncu psikolojisi ve uyum sorununun aşılmasıdır. Biz bu anlamda psikolojik danışmanlık da yapıyoruz” şeklinde konuştu.

banner560
Jübilesini yaptıktan sonra yurt dışında uzun yıllar futbol sektöründe çeşitli yatırımlar yaptığını dile getiren Namlı, Almanya’da yaşayan 100’ün üzerinde üst düzey yetenekli gurbetçi futbolcunun Almanya’nın iç siyaseti yüzünden mağdur durumda olduğunu, menejer ve psikolojik danışman olarak ekibiyle birlikte gelecek vaad eden genç yetenekleri Türk takımlarına kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621