banner676

Flaş... İşte Yeni stadın açılacağı tarih

Adana 5 ocak Fatih Terim Stadı'nın yerine yeni stat yapılması kararı alınmıştı. Karar alınırken herkes tepki gösterdi.

Flaş... İşte Yeni stadın açılacağı tarih

YORUM HABER  Murat Berhun

Çünkü, mevcut stadta herkesin anısı, daha da önemlisi Adana'nın futbol tarihi vardı. Kimse dinlemedi. Başlandı yeni stada. Aynı tarihte başlayan stadlarda maçlar oynandı. Ama hala Adananın yeni stadı olacak tesis bitirilemedi. Aylar yıllar geçti. Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ta Adana için önemli olacak tesisin durumunu takip ediyor. Yapabildiği bu. Bütçesi yok ki, işi hızlandırsın. Ancak Adana'ya bakışın net fotoğrafı olan stat malesef bitmedi, gitti. Bu konuyla ilgili 10 Temmuz 2017'de bir makale kaleme aldım (OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ) orda da yazdım, bitmeyen stadın hikayesi diye. Şimdi bugünlerde Sayın Vali Demirtaş yine denetim yapmış, uyarıda bulunmuş. Görevini yapmış ve projeleri takip ediyor.  İyi de bu işi yapanların elinde değil ki bu veya başka projelerin bitmesi. İrade olmazsa işi alan, stadı denetleyen Vali ne yapsın? Stat için hep tarih verildi, ve o tarihte de stat bitmedi. Neyseki son bültende tarih konusu netleştirilmiş. "Yakın bir Gelecekte" ifadesi konularak en azından insanlarla, futbola gönül veren sporseverlerle dalga geçilmeye son verilmiş. "Yakın gelecek", 1 ay olabilir, 1 yıl olabilir, 10 yıl olabilir 1 asır olabilir. Sıkıntı yok. En azından bu bültenle stadın bitmesiyle ilgili polemik bitmiş oldu. Stadın bitiş tarihinin polemiği kalmadı. Gerçi bize de stadın biteceğine yönelik umutta kalmadı da neyse. 

Artık spor severlerle dalga geçilmemesi de büyük bir başarıdır. Hani diyorlar ya "YETMEZ AMA EVET" hah bu "Yakın bir gelecekte hizmete sunulması" açıklaması da işte öyle birşey...

ADANA VALİSİ MAHMUT DEMİRTAŞ'IN STADI İNCELEMESİYLE İLGİLİ BASIN BÜLTENİNİN TAM METNİ

banner625
BASIN BÜLTENİ

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, YENİ STADYUM İNŞAATININ GELDİĞİ AŞAMA HAKKINDA BİLGİ ALDI

Vali Mahmut Demirtaş, UEFA Standartlarında inşa edilen 33 bin kişi kapasiteli yeni stadyum inşaatının  son durumu hakkında, yüklenici firma yöneticisi İsmail Ilgaz ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'tan bilgi aldı.

Yüklenici Firma Yöneticisi İsmail Ilgaz ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Vali Mahmut Demirtaş'a verdikleri bilgilerde stadyumun tamamlanma aşamasına geldiğini ve çok yakın bir gelecekte hizmete sunulacağı bilgisini verdi.

Yeni stadyumun tamamlanmasıyla, Adana'nın yanı sıra bölge ve ülke sporuna da önemli katkı sağlanacağına dikkat çeken Vali Mahmut Demirtaş, projedeki her hususun titizlikle yerine getirilmesi talimatı verdi.

Vali Demirtaş, bilgilendirme toplantısının sonunda, devlet ve hükümetin desteğiyle yaptırılan bu  önemli yatırımın Adana'ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz