Futbol İl Hakem Kurulu'ndan Ataşbak'ı Ziyaret Etti

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, hakemlerin hizip ve çekişmeyi bir tarafa bırakarak iyi bir dayanışma içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Futbol İl Hakem Kurulu'ndan Ataşbak'ı Ziyaret Etti

Ataşbak, göreve yeni atanan Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Erhan Kalay’ı makamında kabul ederek, yeni görevevinde başarılar diledi.

Ataşbak, “Futbolda Lokomotif Görevi Yapan Güzelleştiren ve Gelişmesini Sağlayan Hakemlerin Zor Görevinde Herkes Destek Olmalı. Hakemin dostu yine hakemdir. Bazı kulüpler farklı kazandığı maçlarda bile hakemin aleyhinde konuşurlar. Bu nedenle hakem oyun kuralı kitapçığını yatağının başucunda bulunduracak ve sürekli okuyarak kuralları ezberleyecek, daha sonra da sahada uygulayacak. Adana’da futbol hakemliğinin eski dönemlerde çok iyi yerlerde olduğunu biliyorum. FİFA Kokartlı Hakem İlyas Ayan,  Ali Timur, Ayhan Yücebilgiç, Mustafa Gündüz, Reha Aktaş, Altan Öncül, Turan Yıldırım,  Mahmut Çetiner,  gibi yüz akımız hakemler süper ligde yönettikleri maçlarla gururumuz olmuşlardır. Günümüzde de hakemlerden aynı başarıyı bekliyoruz. Hakem kıyafeti, davranışı hatta kilosuyla bile örnek olmalıdır. Ayrıca, hakemler yabancı dili iyi bilmeli” diye konuştu.

-Kalay , Ataşbak'a teşekkür ederek çiçek takdim etti.-

banner625
Futbol İl Hakem Kurulu Başkanlığına yeni atanan  Erhan Kalay, eski başkan Kadirye Ak 'a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Öncelikle sporun taban birlikleriyle iyi ilişkilerde olacağız belirten Kalay şunları kaydetti:

“Bütün hedefimiz klasmanda, özellikle uzun yıllardır ezikliğinizi hissettiğimiz süper ligde maç yönetecek Adanalı hakemleri daha çok çıkarmayı çalışacağız. Bunun için zorunlu olan Salı ve Perşembe antrenmanlarının yanı sıra eğitim çalışmalarına büyük önem vereceğiz."

Ziyarete Bölgesel Hakem Kurul Üyesi İlyas Ayan, İl Futbol Hakem Kurulu Başkanı Erhan Kalay  Hakem Atama Sorumlusu Tunç Karabıyık,Gözlemçi Atama Sorumlusu Turgut Şafak Ursavaş,Raportör Mehmet Soner Oduncu  'da katıldı.

Ayrıca Kalay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz