Güreş sporu için "El birliği" yapacaklar

Adana'da güreşe gönül verenler bir araya gelerek Adana'da ata sporu güreşin eski parlak günlerine tekrar dönmesi fikir alışverişinde bulundular.

Güreş sporu için "El birliği" yapacaklar

Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi olarak atanan Veysel Alanoğlu zaman kaybetmeden  bundan önceki yıllarda  güreş yapmış ve  gönül veren ünlü isimleri, emektarları bir araya getirerek Çukurova'da güreş sporunun  canlanması için birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde  çalışacaklarını belirtti.

Ata sporu olan güreşin parlak günlerine dönmesi için arayışların ve işbirliğinin devam edeceğini belirten Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi Veysel Alanoğlu  "Türkiye uluslararası arenada en fazla altın madalyayı güreşte kazanmaktadır. Güreş en başarılı olduğumuz sporlardan biridir. Bunun için bölgemiz ata sporu güreşe çok uygundur.  Bölgemizde bundan sonra daha fazla güreş tertiplenecektir.

banner625
Türk güreşi ülkemize 27 Olimpiyat, 37 Dünya ve 50 Avrupa Şampiyonluğu kazandırmıştır. Güreş Türk kelimesi ile özdeşleşmiş durumda. Güreş insanın tüm özelliklerinin geliştirilmesini zorunlu kılan bir spor dalıdır.

Toplantıya  Türk Güreş Vakfı Adana Şube Başkanı İlyas Karabulut,1967-1968 Avrupa Güreş Şampiyonu Mehmet Esenceli, 1984 Losencılıs Olimpiyat üçüncüsü Ayhan Taşkın, Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Halit Yılmazer, Ceyhan Milli Eğitim Müdürü Serkan Topbaş, Yüreğir Halk Eğitim Müdürü Ramazan Akkuş, uluslararası hakem Hüseyin Başçı, Miktat Birer,Remzi Göçer,  Eski l Temsilcisi Mustafa Dönmez, Nurettin Canikli,  Kemal Ugur, Abuzer Davran, Ali İhsan Arınç, Teyfik Türkmen,  güreş yöneticileri  ve hakemler katıldılar.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz