Hadi: Spor engelliler için en doğal ilaç

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, engelli bireylere spor yaptırmak için geçtiğimiz günlerde kurulan Atlas Engelliler Spor Kulübü yönetici ve sporcularını kabul etti.

Hadi: Spor engelliler için en doğal ilaç
Hadi, engellilerin toplumun bir parçası olduğunu, engellilerin spor yapması için spor tesislerinin mimarı yapısını engellilere göre uyarlayarak hizmete sunduklarını söyledi.

Sporun engelliler üzerindeki olumlu etkilerinden söz eden Hadi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Her sporcunun yapacağı, kendisine uygun bir spor dalı var. Spor engelliler için rehabilitasyon aracı ve en doğal ilaçtır. Spor yapan engelli, sorunlarını unutur. Çevresiyle iyi iletişim kurar. Sabırlı olmayı öğrenir. Özgüven kazanır. Yeni arkadaş ve dostlar edinir. Paylaşma, galibiyet ve yenilgiyi öğrenir. Bu nedenle ailelerin çocuklarını eve kapatmak yerine spor alanlarına getirmelerini bekliyoruz.  Spor yapmak isteyen tüm engelliler bizlere başvursun. Onlara tesisleri açalım, başlarına deneyimli antrenör verelim. Tüm hedefimiz, engelli bireylerin toplumla entegre olarak sporla tanışmalarını sağlamaktır.”

Hadi, Spor Genel Müdürlüğü’nden gelecek olan 2 otobüsten birini engellilere tahsis edeceğini, ayrıca 5 Ocak Fatih Terim Stadı altında Atlas Engelliler Spor Kulübü’ne yer vereceğini de sözlerine ekledi.

-ERUÇAR: “HADİ’NİN DESTEĞİYLE ENGELLİ BİREYLERE SPOR YAPTIRIYORUZ”-

banner625
Atlas Engelliler Spor Kulübü Başkanı Zehra Eruçar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin desteğiyle engelli bireylere spor yaptırdıklarını belirterek teşekkür etti.

Kulübü yaşama geçireli henüz bir yıl olmasına rağmen başta yüzme olmak üzere, satranç, halter, badminton, bocca, masa tenisi ve yelken yaptıklarını ifade eden Eruçar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Geçen ay Aksaray’da gerçekleştirilen halter şampiyonasında, kulübümüz sporcularından Leyla Gökalp, Fadime Mert, Metehan Yetiş, Hakkı Muratlı madalya kazanmışlardır . Sponsor kuruluşların desteğiyle diğer branşlarda da başarılı olacağımıza inanıyorum. Başta İl Spor Müdürlüğü olmak üzere bizlere destek veren hayırseverlere, antrenörlere ve sporcu velilerine şükran borçluyuz.”

Eruçar, 12-13 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek “Bedensel Engelliler Kısa Kulvar Türkiye Şampiyonası”na Başkan Yardımcısı Filiz Balcı, sporcular Tülin Aydoğan, Mustafa Aksoğan, Batuhan Eruçar, Fırat Arsunar, Kubilay Mengüç, Rahime Nur Gedikli, Musa Burak Altun ile gideceklerini ve madalyalarla döneceklerine inandığını da sözlerine ekledi.

Etkinlikte, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım tekin, Mahmut Kır ile Okul Sporları Birim Sorumlusu Nida Kaya’da hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz