Kılıçlı Köyü ‘Ali Baba’yı unutmadı

Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Kılıçlı Köyü sakinleri geçtiğimiz Ocak ayında 72 yaşında hayatını kaybeden ASKF eski başkanı merhum Ali Gülleri anısına çevre köylerden oluşan 8 takımın katılacağı turnuva düzenleyecek.

Kılıçlı Köyü ‘Ali Baba’yı unutmadı

Futbola olan tutkuları ve etkinlikleriyle son yıllarda dikkat çeken Kılıçlı Köyü, 8 ay önce hayıtını kaybeden Adana amatörünün duayen ismi Ali Gülleri anısına futbol turnuvası düzenliyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de tam destek verdiği çevre köyler arasındaki futbol turnuvasının tanıtım toplantısı gerçekleşti. Merhum Ali Gülleri’nin oğlu Taşkın Gülleri’nin de katıldığı toplantıda takımlara son bilgiler verilirken turnuvanın komite başkanı Cengiz Yalman, turnuvanın centilmence geçmesini temenni etti, tüm takımlara başarı dileğinde bulundu. 

banner625

Kılıçlı Mahalle Muhtarı Mehmet Ekşi, gençlerin kötü alışkanlıklardan ve kahvelerden uzak tutmak için her yıl futbol turnuvası yaptıklarını belirtirken, “Bu kez turnuvamıza amatör futbolumuzun babası olan Ali Gülleri ağabeyimizin ismini verdik. Onun ismini böylece yaşatmak ve yeni nesile tanıtmak istiyoruz” dedi. Ali Gülleri’nin oğlu Taşkın Gülleri’de Kılıçlı halkına böyle bir nezaket ve düşünceli davrandıkları için teşekkürlerini iletti. Bu arada turnuvanın başlama tarihi 19 Ağustos olarak belirlenirken final karşılaşması ise 2 Eylül olarak açıklandı. Turnuvanın ilk maçı ise Kılıçlı  ile Sofulu takımları arasında oynanacak… Açılış maçı öncesi ise Adana İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı gösteriş maçı yapacağı belirtildi. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz